Kız Arkadaş ile Evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Söylediklerini bir yazılımcı olarak beyin süzgecimden geçirdim de senin için şizofreni teşhisinin halen daha koyulmamış olması cidden ilginç. Acaba duraklama döneminde mi hastalık?

Biz de 20 yaşında yazılımcıyız, evlenmeyi planladığım bir arkadaşım var senin gibi. Kendimi bildim bileli donanım ile uğraşıyorum burada, ve inanır mısın ağ sistemleri dersinden senem uzadı? Oysaki çok da başarılıydım, rahat rahat geçiyordum bütün dersleri?

Hani Siber Güvenlik Uzmanı deyince, belliğinde olması gereken ağ cihazları - ağ topolojileri - ağ protokolleri bilgileri - işletim sistemlerinin en karanlık noktalarından tut bir işlemcinin bir veriyi işlerken ki izlediği yolun algoritmasına kadar çok iyi derecede öğrenmiş olman gereken, tonla demeyelim de düzineyle programlama dili için harcanacak vakti hesap ediyorum. Sonra 16 yaşında sigortasız 3,5K para ile bir şirkette çalıştırılma durumunun gerçeklik payını hayal ediyorum. Bu kadar başarılı bir arkadaşın okulu bırakıp neden çalıştığı gibi saçma sorulara da kendimce cevap arıyorum. Ama yok, belli yani mevzu :D

O yaşta sana basit bir sunucuya erişim izninden ötesini vermeyeceklerinden emin olmasam problem yok.
Akıl yaşta değil başta eyvallah ancak söylediğin işler, yaşın kadar seneyi yalnızca bu iş için psikopat bir insan gibi bilgisayar başında geçirmeni gerektirecek şeyler.

Basit bir sunucuya PowerShell ekranından ping atmayı bilmeden Siber Güvenlik Uzmanı olmalar ne güzel işler ya. Sen bir de 16 yaşında evlenip yuva kuracaksın? Sen hele bir yalan söylemeyi bırak bence.
Babanın yanında çalışıyorsun da uzman mı yaptı rütbeni tam anlayamadım yani.

Babanın yanında çalışıyorsun da uzman mı yaptı rütbeni tam anlayamadım yani.
:ROFL: :ROFL:

@Erol Umut Ufak bir araştırma yaptım. Sanırım biraz hayalperest birisin kardeşim. Yanlış anlama o yaşlarda bizlerde geçtik öyle yollardan. Kendimizi büyük gösterme çabasına girdik, her şeyi biliyormuş havalarına girdik vs.. Ama burada içten ve samimi olman senin için daha doğru olacaktır. Küçük yaşta bir tahsile başlamış olsan ve bahsettiğin konuma erişip, dediğin maaşı alıyor olsan, zaten bunları sormanı geretirmeyecek kadar bilgili biri olurdun. :sinsi:

Düşük bütçe ve kısıtlı imkanlar ile yaptığım araştırmalarım neticesinde sanırım 14 yaşındasın. Vaktiyle YouTube kanalı girişimin olmuş. Anladığım kadarıyla bilgisayar teknolojilerine de meraklısın. Ama ne yapacağını ve nasıl yapacağını bilmiyorsun. Ve bunu öğrenmek istiyorsun. Ha bir de, tabii ki kız arkadaşın ile evlenme hayalin var.. :rolleyes:

Emin ol doğru yerdesin. Ama bunlar için zamana ve olgunluğa ihtiyacın var sevgili kardeşim. :) Aramızda kal. Kendini geliştirmeye devam edip, ileride hayalini kurduğun işe ve eşe sahip ol.. (y)

Düşük bütçeli araştırmamın sonuçları da bunlar.. :D

@Erol Umut Atalay @Erol Umut ve @crewsing adlı hesaplar sana ait. (Çaktırma, normalde çoklu üyelik yasak.. :cool:)

Merhaba, benim adım ve soy adım Erol Umut Atalay. 13 yaşındayım. Az buçuk C#'dan anlarım. Ben buyum, iyi forumlar.
Burada da dediğin gibi geçen sene 13 yaşındaymışsın. :ıslık:

Bu arada "Yiheeyyytt... Benim adım Falçata Selim.. Ailemin kralıyım, Technopat'ın hastayım.. Var mı ulan bana yan bakan?!" :D

Youtube kanal linkini atar mısın? Merak ettim.
[Tıkla]
YouTube kanalı girişimin/girişimlerin olmuş dediğim gibi. :ıslık:

#Erol Umut Atalay (1) #Erol Umut Atalay (2)

Dediğim gibi bunlar sorun değil kardeşim. :) Sadece dürüst ol. Evlenmek için çok küçük bir yaştasın. Yeterli olgunlukta da değilsin. Zaten yeterli olgunluğa sahip olsaydın, yeterli olgunluğa sahip olmadığının farkında olurdun.. ;)

Ha bu arada, kızla ileride pişmanlık duyacağın yanlış bir şeyler yapma. Bugün sana güzel gelebilir, ama ileride büyük pişmanlıklar yaşarsın. :dikkatli: Dikkat et yani.. :kararsız:

Düşük bütçe ve kısıtlı imkanlar ile yaptığım araştırmalarım neticesinde sanırım 14 yaşındasın. Vaktiyle YouTube kanalı girişimin olmuş. Anladığım kadarıyla bilgisayar teknolojilerine de meraklısın. Ama ne yapacağını ve nasıl yapacağını bilmiyorsun. Ve bunu öğrenmek istiyorsun. Ha bir de, tabii ki kız arkadaşın ile evlenme hayalin var.. :rolleyes:

Hocam, durun tahmin edeyim. Müneccim misiniz?

Şu anki hormonlarınla iş yapma derim ben. Bende senin yaşındayken evlenmek istiyordum da büyüklerim hep bana daha çok kız bulacaksın, çok sevdiğim sandığın kızı unutacaksın demişlerdi. Öyle de oldu. 4 senelik sevgilimle ayrıldık. Şimdi ben arkadaşlarıma, genç kardeşlerime söylüyorum duyduklarımı. Hepsine "daha çok evleneceğini söyleyeceğin kadın çıkacak hayatına" diyorum. Hepsi yok ben çok ciddiyim falan dese de ben biliyorum olacakları. Bir süre sonra zaten dediğime geliyorlar. Yani demem o ki, o köprünün altından çok sular akacak. 18 yaşını bekleyin, kızın okulu bitsin. Şu an 3500 lira yeterli ama ileri de yeterli olmayacaktır. Sende biraz para biriktirmeye bak bu bekleyiş içinde. Ayrılmazsanız evlenirsiniz. Şu an çok erken daha. Hem hormonlarınız yönetiyor, hem olgun değilsiniz. Hayattan bir şey görmeden böyle büyük riskler almayın. Evlenmekte acele etmeyin.

@Erol Umut Ufak bir araştırma yaptım. Sanırım biraz hayalperest birisin kardeşim. Yanlış anlama o yaşlarda bizlerde geçtik öyle yollardan. Kendimizi büyük gösterme çabasına girdik, her şeyi biliyormuş havalarına girdik vs.. Ama burada içten ve samimi olman senin için daha doğru olacaktır. Küçük yaşta bir tahsile başlamış olsan ve bahsettiğin konuma erişip, dediğin maaşı alıyor olsan, zaten bunları sormanı geretirmeyecek kadar bilgili biri olurdun. :sinsi:

Emin ol doğru yerdesin. Ama bunlar için zamana ve olgunluğa ihtiyacın var sevgili kardeşim. :) Aramızda kal. Kendini geliştirmeye devam edip, ileride hayalini kurduğun işe ve eşe sahip ol.. (y)

@Erol Umut Atalay @Erol Umut ve @crewsing adlı hesaplar sana ait. (Çaktırma, normalde çoklu üyelik yasak.. :cool:)

Bu arada "Yiheeyyytt... Benim adım Falçata Selim.. Ailemin kralıyım, Technopat'ın hastayım.. Var mı ulan bana yan bakan?!" :D

Dediğim gibi bunlar sorun değil kardeşim. :) Sadece dürüst ol. Evlenmek için çok küçük bir yaştasın. Yeterli olgunlukta da değilsin. Zaten yeterli olgunluğa sahip olsaydın, yeterli olgunluğa sahip olmadığının farkında olurdun.. ;)

Ha bu arada, kızla ileride pişmanlık duyacağın yanlış bir şeyler yapma. Bugün sana güzel gelebilir, ama ileride büyük pişmanlıklar yaşarsın. :dikkatli: Dikkat et yani.. :kararsız:
Vay canına! Dedektiflik bu olsa gerek. [emoji1]

Cidden bu adam kendini aşmış. Yemin ediyorum öyle bir merakla heyecanla okudum ki devamını adam Gadget ya :ajan:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı