Kız arkadaşım yeni eşya istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar kız arkadaşım ile ciddi düşünüyoruz ama illaki yeni ev ve eşyalar istiyor. Mobilya, beyaz eşya vs. ama benim kendi evim ve gayet güzel mobilyalar beyaz eşya falan var. Şu anda alınması mantıklı olan tek şey yatak odası takımı olur ama kabul etmiyor bende o zaman yeni evin altına girersem düğün yapamayız diyorum. Yine kabul etmiyor. Şu anki evim iki katlı müstakil odalar falanda ortalama 40 metrekare ve 5+1 eskiden ailemindi bana verdiler. Tadilat yaptırdım şu anda sıfır gibi yani. Ben bunun gibi bir ev bulabileceğimi düşünmüyorum. Kredi çeksem 10 yıl borca gireceğim. Şu anda hazır 50.000 TL param var. Bunu düğün ve balayı için harcarız ama ev alamam yeni. Ne yapmalıyım?

Kız arkadaşını daha mütevazi bir yaşama ikna edebilirsen baya bir tasarruf yapıp uzun süre rahat yaşarsınız. Bence ikna etmeye çalış ve durumu anlat.

Arkadaşlar kız arkadaşım ile ciddi düşünüyoruz ama illaki yeni ev ve eşyalar istiyor. Mobilya, beyaz eşya vs. ama benim kendi evim ve gayet güzel mobilyalar beyaz eşya falan var. Şu anda alınması mantıklı olan tek şey yatak odası takımı olur ama kabul etmiyor bende o zaman yeni evin altına girersem düğün yapamayız diyorum. Yine kabul etmiyor. Şu anki evim iki katlı müstakil odalar falanda ortalama 40 metrekare ve 5+1 eskiden ailemindi bana verdiler. Tadilat yaptırdım şu anda sıfır gibi yani. Ben bunun gibi bir ev bulabileceğimi düşünmüyorum. Kredi çeksem 10 yıl borca gireceğim. Şu anda hazır 50.000 TL param var. Bunu düğün ve balayı için harcarız ama ev alamam yeni. Ne yapmalıyım?

Kız arkadaşınızı karşınıza alıp bu paraya bakan işleri açık açık konuşun sonra da düşünmesine izin verin. Eğer yine de sizi maddi olarak zorlayacak şeyler istiyorsa ikiniz de biraz taviz vererek anlaşabilirsiniz diye umuyorum.

Peki o senin için ne gibi bir fedakarlık yapıyor o, da seninle birlikte borç altına girmeyi düşünüyordur umarım. Kusura bakma ama insan sevdiği bir insanı zor durumda bırakmaz, bence şimdiden ayrıl. Böyle saçma şeylere kafa mı yoruyorsunuz ? Uzak dur ondan, sevgili de edinme.

Peki o senin için ne gibi bir fedakarlık yapıyor o, da seninle birlikte borç altına girmeyi düşünüyordur umarım. Kusura bakma ama insan sevdiği bir insanı zor durumda bırakmaz, bence şimdiden ayrıl. Böyle saçma şeylere kafa mı yoruyorsunuz ? Uzak durun şu karşı cinsten.
Son cümle hariç katılıyorum.

Arkadaşlar ayrıca şöyle bir şey var eşyalar 1 yıllık ve hepsi son model neredeyse satıp yenisini alsam bile aynı kalitede bir şey bulamam ve 10-15 yıl kredide mantıksız geliyor. Çeyiz için annemler yardım edecek bende 30.000 TL'yi düğüne ayırıp kalanı da balayı yapmayı düşünüyorum eşya yenilersem balayını unuturuz.

Bence bu konuyu konuşun. Eğer hala anlaşamıyorsanız ayrılın. Bugün bunları isteyen ilerde neler neler ister.

Son cümle hariç katılıyorum.
Daha az üremeliyiz, önüne gelen evlenip çoluk çocuğa karışıyor, yoksulluğun ve kötü yaşamın sebeplerinden biri de bu. Ayrıca biz erkekler olarak kendimizi beğendirmek yerine onlar bizi kazanmaya çalışmalı, erkekler doğada daha gösterişli, kadınlar boşuna mı makyaj yapıyor.

Böyle anlayışsız insanlarla aynı hayat paylaşılmaz be hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı