Kız arkadaşım yeni eşya istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam kusura bakmayın ama, bu konuyu da açacak yer bulmuşsunuz yani. İnternet ortamı kadın ve erkek düşmanlarıyla dolu (bkz. konu içinde dönen tartışma), siz en iyisi kendisini karşınıza alıp konuşun meseleyi. Orta yol bulmaya çalışın yani.

Günümüzde anne-baba-çocuk bile aile içinde birbirine ihanet edebiliyor hayatıma sonradan giren bir insan ne kadar güven verebilir ki?

Tamam da hayatına sonradan giren insanı sen belirliyorsun. Doğru dürüst güvenilir ve senin için doğru insan sa neden güvenmeye sin. Hayatı paylaşacağın insana güvenmezsen kime güveneceksin ?

Arkadaşlar kız arkadaşım ile ciddi düşünüyoruz ama illaki yeni ev ve eşyalar istiyor. Mobilya, beyaz eşya vs. ama benim kendi evim ve gayet güzel mobilyalar beyaz eşya falan var. Şu anda alınması mantıklı olan tek şey yatak odası takımı olur ama kabul etmiyor bende o zaman yeni evin altına girersem düğün yapamayız diyorum. Yine kabul etmiyor. Şu anki evim iki katlı müstakil odalar falanda ortalama 40 metrekare ve 5+1 eskiden ailemindi bana verdiler. Tadilat yaptırdım şu anda sıfır gibi yani. Ben bunun gibi bir ev bulabileceğimi düşünmüyorum. Kredi çeksem 10 yıl borca gireceğim. Şu anda hazır 50.000 TL param var. Bunu düğün ve balayı için harcarız ama ev alamam yeni. Ne yapmalıyım?
Zaten evin varken yeni ev almak mantıklı değil, hem borca gireceksin dediğin gibi.

Tamam da hayatına sonradan giren insanı sen belirliyorsun. Doğru dürüst güvenilir ve senin için doğru insan sa neden güvenmeye sin. Hayatı paylaşacağın insana güvenmezsen kime güveneceksin ?
Bende sorun vardır belki de. Hiç bir insana öyle körü körüne güvenemem.

Ev ve yuva kavramları çok farklıdır. Sevgilin yuva değil ev istiyor. Önemli olan yuva olsaydı bu konuyu buraya açmazdın bile. Ayrıca ne güzel evin var. Her şeyin sıfırı en kalitelisi olmak gibi bir kaide yok zaten eşyalarını falan yeni almışsın. Çok yanlış bir düşünce yapısı. Borç falan altına girmeyi zaten düşünmüyorsun ama girmeyin hocam. Gençliğinizi gezerek, eğlenerek geçirin. Geleceğe yatırım yapın borç ödeyerek ömür mü geçer Allah aşkına. Bu arada fiyatlardan haberim yok ama düğün için bile 50k ciddi bir para gibi geldi. Mütevazi bir düğün olabilir ama kız arkadaşınızın böyle düşüneceğini hiç sanmıyorum.

Haklısın hocam bu miktar zaten düğün + balayı ayrıca bir kısmı ile de erzak dağıtacağım.

Arkadaşlar yani fiyatlara bakın ben Avrupa yakasında oturuyorum İstanbul'da yani satıp daha küçük bir eve taşınmak mantıksız bence.
Hocam, yapma etme yeni ev falan alma, yeni eşya' da alma, şimdi çık forumdan, git konuş uzlaş bi karara varın birlikte.

Anlayışlıysa hoş karşılar, birde neden sıfır eşyalar varken yenilerini istiyor anlamadım.

@Gerkçek Bakanlığı

Onunla konuşun, bunları yapamam, zor geçiniriz ileride, seviyorsa zaten kabul edecektir. Yine de istiyorsa eğer bunları istiyorsan zengin erkeklere yönelebilirsin diye blöf yap. Ya o ayrılmak ister ya da kararını geri çeker. Eğer onu gerçekten çok seviyorsanız elinizi taşın altına koyup istediklerini yapın derim.

Şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı ayrıca dediğim gibi eşyalar 1 yıllık yeni marka takıntısı var desem hepsi LG veya Samsung beyaz eşyalar anlamıyorum.

LG ve Samsung zaten bu sektörde üst firmalardan biri. Bence bazı arkadaşları onu dolduruyor olabilir. Konuşup durumu anlatmanız gerekiyor.

Arkadaşlar kız arkadaşım ile ciddi düşünüyoruz ama illaki yeni ev ve eşyalar istiyor. Mobilya, beyaz eşya vs. ama benim kendi evim ve gayet güzel mobilyalar beyaz eşya falan var. Şu anda alınması mantıklı olan tek şey yatak odası takımı olur ama kabul etmiyor bende o zaman yeni evin altına girersem düğün yapamayız diyorum. Yine kabul etmiyor. Şu anki evim iki katlı müstakil odalar falanda ortalama 40 metrekare ve 5+1 eskiden ailemindi bana verdiler. Tadilat yaptırdım şu anda sıfır gibi yani. Ben bunun gibi bir ev bulabileceğimi düşünmüyorum. Kredi çeksem 10 yıl borca gireceğim. Şu anda hazır 50.000 TL param var. Bunu düğün ve balayı için harcarız ama ev alamam yeni. Ne yapmalıyım?
Kız arkadaşınız olması gerektiği gibi zamana yaymanızı desteklemeli. Yani ilk fırsatta yatak odası takımını yenilemenizi, 3-5 yıl içerisinde beyaz eşyaları değiştirmenizi, belki 7-10 yıl sonra yeni ev almanızı vb.. Eğer böyle olmasını istiyorsa gayet normal fakat hepsini bir anda istiyorsa bu sizin aranızda, yorum yapmamız uygun olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı