Kız arkadaşım yeni eşya istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu bayağı yüzsüzlük insan nasıl bunu yapar?
Yapıyor işte hocam, yapıyor. Kardeşi bize gelirdi yengenin, elinde hep yengenin telefonu olurdu yengede'de yeni telefon olurdu acaba aynısını mı alıyor diye düşünürdüm.

Ayrıca dediğim gibi şu yaşıma kadar ne ben ne de ailemden birinin kredi çektiğini görmedim ve bende çekmem ben bir şey alacaksam biriktirip alacağım.
Ailem 10 yıldır borç ödüyordu ay sonu hep zor geldi babam hep ek iş yapardı. Annem öyle bir kadın asla olmadı hep tutumluydu 10 senedir aynı tişörtü giydiği bile oldu. Ama tutumsuz olmamasına rağmen böyle durumlar geçirdik. Çok şükür halimize. İşiniz çok zor olur eğer kredi borcuna girerseniz. Geçmiş olsun.

Ailem 10 yıldır borç ödüyordu ay sonu hep zor geldi babam hep ek iş yapardı. Annem öyle bir kadın asla olmadı hep tutumluydu 10 senedir aynı tişörtü giydiği bile oldu. Ama tutumsuz olmamasına rağmen böyle durumlar geçirdik. Çok şükür halimize. İşiniz çok zor olur eğer kredi borcuna girerseniz. Geçmiş olsun.

Kredi çekersem sadece karlı bir iş yapacaksam yoksa bir zevk için kredi çekmem.

Ayrıca dediğim gibi şu yaşıma kadar ne ben ne de ailemden birinin kredi çektiğini görmedim ve ben de çekmem ben bir şey alacaksam biriktirip alacağım.
O zaman ev işini unutsun evleneceğin kişi. Yanlış anlama sen almadığın için değil, o ekonomiyi ve bankanın kucağına düşmek ne demek bilmediği için unutmalı. Ben 7 yıl kredi ödedim ve yeri geldi bardak çorba ile beslenmek zorunda kaldığım günler oldu.

Ya güzel kardeşim, utanmadan birde yalan söylüyorsun bana. Bak yine söylüyorum, onların işi beni ilgilendirmiyor. Benim haddime de değil. En başta ben birbirini seven insanları neden ayrıltmaya çalışıyorsunuz dedim, sende dedin ki insanlar dünyaya 1 kere geliyor, onu şunu bunu boşver ayrıl diyorsun. Ya ben seninle neden tartışıyorum ki, iyi günler sana kendi zihnin içinde. Kendi bildiğin yolda başarılar.
Onun tek sevdiği şey:
d23f560e9de9c96adc9ee841aba0caa1.jpg

Benim yaşım yetmez böyle şeylere daha çok gelip geçireceğim var ama bunun altında bir iş varmış gibi hissediyorum. Dedikleri gibi akrabaları eskileri vs kendisine almak gibi şeyler düşünüyor olabilir.
Kredi çekersem sadece karlı bir iş yapacaksam yoksa bir zevk için kredi çekmem.
Zorundaydık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı