Kız arkadaşın annesinin ilişkiyi öğrenmesi

alp bağcı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hemen konuya giriyorum arkadaşlar. Aynı sınıfta olduğum bir kız ile 5 aydır görüşüyoruz ve 3 aylık bir ilişkimiz var. İlişkinin ilk haftasında annesine anlatmıştı. Babası sorunlu bir adam olduğu için annesi ona ''benim gibi olmanı istemiyorum o yüzden ayrıl'' demişti. O bana gelip ayrılamam ama dedi ve devam ettirdik.

Annesi telefonunda ikimizin resmini görmüş. 2 gündür okula göndermiyor. Okulunu değiştireceğini söylemiş. Bir de söylerken bile içim acıyor ama dövmüş.

Dün okulu asıp onu görmeye gittim. Beni görünce kapıyı açmayacağını düşündüm ve bir arkadaşıyla gittim. Ben bir köşede izliyordum. Kapıyı açınca yüzündeki şişlikleri gördüm. Telefonu kafasına vurarak ekranını patlatan bir anne düşünün.

Gerekirse annesiyle de konuşabilirim. Benim ailem onu tanıyordu. Bitirmek istemiyorum lütfen yardımcı olun iyi değilim iki gündür. Uyku uyuyamıyorum okuldaki hocalar da anladılar. İlişkimiz olduğunu biliyorlardı ve biyoloji öğretmenim gidip konusacağını söyledi. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin.

Kadına şiddet bir yana bir kıza karşı şiddet nedir böyle. Bu geri kafalı insanlar ne yaptıklarını sanıyor anlamıyorum. Senin konuna gelirsek gerçekten seviyorsan düzgün bir şekilde ailesiyle konuşabilirsin. Ama bazı insanlar siyasi görüş ve din gibi meseleleri çok önemli görüyorlar.

Geçmiş olsun önce sakin ol kafanı topla. Bu durumda ailesi ile konuşman durumu daha da zorlaştırabilir. Daha yaşınız küçük olduğu için onu sorun yapabilirler. Bence biraz bekle durumu gözlemle. Allah yardımcın olsun.

Okuldan almaları falan bir yana gerçekten görünce içim yandı. Gözünün altında bir sıyrık vardı tırnak izi gibi. Sağ yüzünde morluk vardı biraz. Okul konusunda da okuduğum bölgenin en iyi okulu. Sonuç olarak geleceği de etkilenecek. Kafamı toplayamıyorum bir türlü hep o hali aklıma geliyor çok kötü görünüyordu. Bu sabah ev telefonlarını aradı sınıf arkadaşlarım ve konuşmam için bana verdiler. İyi olduğunu söyledi kendine bir şey yapma dedi ama sesi hiç iyi gelmiyordu. Korkuyorum biraz deli bir kız bir anlık sinirle her şeyi yapabilir.

Geçmis olsun dostum. Umarım ilişkinize devam edersiniz. Öncelikle kafanı topla sakin ol. Sakın aklından kötü şeyler geçirme. Aile büyüklerinle veya belirttiğin gibi öğretmenlerinle birlikte gidip ailesiyle konuşmaya çalış. Allah yardımcın olsun.

Babası esnaftı. Biraz ilgisizdi ailesine karşı ama sanırım o tutmuş annesini. Nerede çalıştığını biliyorum ve annesine nazaran daha sakin birisi gibi görünüyordu. Babasıyla konuşabilir miyim sizce?

Baba yani nasıl tepki vereceği bilinmez. Konuşacaksanda laflarını çok seçerek konuşmalısın. Kızınızla ciddi düşünüyorum felan saçma gelebilir ama tepkisini yumuşatır bence.

Babası esnaftı. Biraz ilgisizdi ailesine karşı ama sanırım o tutmuş annesini. Nerede çalıştığını biliyorum ve annesine nazaran daha sakin birisi gibi görünüyordu. Babasıyla konuşabilir miyim sizce?

Yanına varsa abini veya arkadaşını alarak git her ihtimale karşı. Sakin konuşursan bir problem çıkacağını sanmıyorum ancak babası seni terslerse sakın üzerine gitme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı