Kız arkadaşın yanında kendimi nasıl savunabilirim?

Vücut geliştirmeye başla. 2 sene sonra kimse laf atmaz sana. Zayıf durduğun için olabilir.
Kas yapacaksın, bu ancak göstermelik olur. Gerektiğinde savunman için olur, atak yapman için değil.
Hep göstermelik kalır.

O yüzden kası sadece illüzyon için yaparsın.

Bir defa kavga edersen, olay büyürse yedin ayvayı..

Kas yapacaksın, bu ancak göstermelik olur. Gerektiğinde savunman için olur, atak yapman için değil.
Hep göstermelik kalır.

O yüzden kası sadece illüzyon için yaparsın.

Bir defa kavga edersen, olay büyürse yedin ayvayı.

Kekolar kalıplı birine bulaşmaz bence.

Kendini savunabilmek istiyorsan dövüş eğitimleri almalısın. Ve kendi kendine tribe girme. Sadece bilinçaltın kendini ezik gibi görmeni sağlıyor. Buna karşı gelmelisin.

Hocam kendi kendime triplere girdiğim için büyüyor zaten olay. Onu biliyorum ama gene aynı olayı yaşarsam diye tedirgin oluyorum ondan düşünüyorum.

Hocam dövüş veya savunma sanatlarında spor eğitimi alabilirsiniz belki rekabet beceri yetenek öz güven kazandırır.

Bu devirde dövüş eğitimi olmayan birine sokaktan geçen herhangi bir keko saplar. Dövüş eğitimi şart. Yani olayın sadece kız arkadaş ile alakası olduğunu sanmıyorum.

Kız arkadaşmış, gururmuş boş şeyler.
Birisi arkandan takar bıçağı anan ağlar hastane köşelerinde.
Ya caydırıcı silah taşıyacaksın ya da kaçacaksın.

Yumruk atmayı öğreneceksen git kursuna öğren, ekrandaki kurgular gözünü boyamasın.

Zaten gideceğim. Aklımda Muay Thai ya da kickbox var ona gitmeden önce kendimi daha çok düzelteyim. Öyle daha da iyi olur, amacım o şu anlık.

Bicagi taktiklarinda sevgilin ertesi gun baskasinin koluna girer kekolar serbest kalir olan sana olur.

Pasif kalınca da gurur yapıyorum hocam. O sıkıntı ve öz güven gene düşüyor.

5 kişiye erkeklik ve gurur için dalıp hıyar gibi dayak yemene ne gerek var, oradan uzaklaş kaç. Kız arkadaşın senin tek başına 5 kişiye dalmanı istiyorsa ver yolu gitsin :D

Siz de haklısınız ama pasif kalınca öz güvenim düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıza bu hırsız kekolar bitmiyor diyeceksin.
Bu kadar.
Katılıyorum. Kimse canını sokakta bulmadı. Dışarıdan bakarsınız 1.50 40 kilo zargana takar size bıçağı hastanede ben ne b*k yedim diye düşünürsünüz. Hangi eğitimi alırsanız alın sokakta her şey başınıza gelebilir hocam. Ekstra bir kompleks edinmeye gerek yok.

Hocam bakın şöyle diyeyim, askerliğimi Allah'ın izniyle yapıp geldiğimde profesyonel düzeyde bir vücut yapmayı ve muaytai öğrenmeyi hedefliyorum, dövüşmeyi öğrenin spor yapın spor yapmak özgüvenini arttıracaktır, yok kız yok şu bu kendini yiyip bitirme dünyayı sen kurtarmayacaksın, her zaman bu dünyada olmayacağın aklında olsun, kendine inan, azimli ol kasma kendini.

Dostum salla geçsin ergenlik dönemlerinde bu piskoloji normal bende 3 sene önce yaşıyordum aynılarını yaş arttıkça bilgin tecrüben artıyor merak etme geçici şeyler. kekolara gelirsek onları da salla geç dostum görmemezlikten gel gelip sarkarsa mecbur kolları sıvayacaksın yapacak bir şey yok.

Dostum bıçağı silahı olanlar var uzak durmalısın, ama öz güven problemine ve dövüş korkusuna gelecek olursak Muay Thai'ya da boks dallarına yazılabilirsin bence.
Kendim de şu an boksa gidiyorum kondisyon ve teknik anlamda yararlı oluyor.
Kız mevzusuna gelecek olursak kız için kavga edilir mi edilir ama edilecek kişiler var edilmeyecek kişiler var dikkatli ol.

Herkese merhaba, bu söyliyeceğim mesele benim için çok önemli gerçekten beni kan bağınız olan kişi gibi görün ve öyle cevap verin yani demek istediğim bu konuşacağım konuda gerçekten çok yardıma ihtiyacım var, ergenlik dönemindeyim belki bu olayları ben kendim büyütüyorumdur ya da yavaş yavaş hayatı anlamaya başladığımdandır bilmiyorum ama gerçekten bu olay hayatımı kötü etkilemeye başladı, bu konuda yardıma çok ihtiyacım var neyse hemen konuya geçeyim;

Benim bazı konularda öz güven problemim var, özellikle aşırı derece bu olay canımı yakmaya başladı, öncelikle yaklaşık 5 ay önce sevgilim vardı ve geziyorduk sevgilimle her neyse, kızı durağına bırakırken bıçağı olan kekolara denk geldim çocuk "buraya gel" deyip duruyordu ben de takmıyordum yoluma devam ediyordum, neyse çocuk orada gene "buraya gel argolu küfür" etti ne yapacağımı şaşırdım kanım dondu yani çocuğu önceden tanıyorum yanına almış 3-5 eleman bir de bıçağı var onlarla kavga etsem ya dayak yiyeceğim ya da bıçaklanacağım. 2'sinden birisi kesin olacaktı eminim ben yoluma devam ettim, kızı durağa salladım ve evime geldim, bu olayı düşündüm kıza rezil oldum dedim aklımda düşünceler oluşmaya başladı. Gelelim asıl meseleye, bu olayı yaşadım olay olalı 5 ay olmuş bu bende travma yaptı, şöyle düşünüyorum gene aynısı olursa ne yapacağım veya toplu kişiler bana laf atsa ne yapacağım? Kavgaya girsem bilemiyorum belki girerim ya da girmem ama muhtemelen girmem, bunları düşünmeye başladım bunları aşmam gerek gerçekten yardımınıza ihtiyacım var, bu konuda stres yapmaya başladım. YouTube'dan videolar da izliyorum 3-4 gün özgüvenim artıyor sonra bunları düşündükçe falan gene eski halime dönüyorum, gerçekten ne yapmam lazım? İstediğim manitamla gezeyim veya tek gezeyim, toplu elemanlar bana laf atsın veya bıçaklı eleman laf atsın ben kendimi savunayım, manitamın yanında rezil olmayayım. Bu her olay için de böyle olsun, arkadaşım bile yapsa gene aynı tepkiyi vereyim kısacası kendimi ezdirmeyeyim. Tek isteğim bu, yine dediğim gibi yardımınıza ihtiyacım var her şeyi konuşabilirsiniz, tecrübelerinizi aktarabilirsiniz şimdiden herkese teşekkürler.

Önemli: Mesela tek şişman birisi bile laf atsın onun kilosundan tedirgin olurum gene bir şey yapamam ama benim boylarımda bende aynı kiloda olsun onunla kavga ederim ama dediğim gibi toplu kişiler veya bıçaklı kişiler laf atsa bir şey yapamam. Yani istediğim dışarıda özgüvenli olayım toplu kişiler gördüğüm zaman özgüvenim düşmesin tedirgin olmayayım veya bıçaklı eleman atar yapsa gideyim kendimi savunabileyim, istediğim bu. Bunları çözersem sıkıntı stres özgüven problemi diye bir şey kalmayacağına eminim, gerçekten yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim
Benzer durumlar yaşadım, senin yaşlarındayım. Şimdi sana çok şey anlatabilirim ama sadece 2 şey diyeceğim.
1-Gurur yapma, topukla. Kızın sana sağlayacakları uğruna o dayağı yediğine değmez, değmiyor.
2-Silah taşı, ses tabancası veya basit tabancaları çok pahalı olmayan fiyatlara alabilirsin.

Geri
Yukarı