Kız arkadaştan ayrılığım sonrası tavsiyeler

Makaleler
1
Merhaba, kız arkadaşımla 6. ayımıza girecektik. Bodruma tatile gidelim vs dedi ama bende bunu karşılayacak bütçe yok aile borçlarından dolayı maddi durumum iyi değil kazandığımı veriyorum. Seneye gidelim dedim mırın kırın etti.
Ona sürpriz ve jest olsun diye gittim Decathlon'dan çadır uyku tulumu çanta vs aldım. Kamp yeri araştırdım. Bunu söyledim günün akşamı maddi durumdan dolayı benden ayrıldığını söyledi. 4 4'lük bir insanmışım fakat gelecek göremiyormuş, ileride sıkıntı çekmek istemiyormuş. Bence haklı da kim rezillik çekmek ister ki?
Arkadaşlarım kamp çantası, çadır, tulum lamba falan derken 2500 TL gitti. Sizce ben bu aldıklarımı iade etmeli miyim? Şu sıralar telefon veya PC alacaktım ama ertelemiştim kardeşimin okul harcı, masrafları + bu masraflar yüzünden. Acaba diyorum seneye mi kullansam? Kamp yapacak hiç arkadaşım yok gidersem tek giderim zaten. Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi günler.

Bana kalırsa şöyle yapman daha mantıklı. Kardeşinle gidebilirsin tabii hevesiniz varsa eger istemiyorsanız ve paraya ihtiyacın varsa iade et. Eğer dersen benim paraya ihtiyacım yok diye o zaman kalsin çünkü aldığın malzemeler seneye X2 olacak kâr da olursun. Kız konusuna gelirsek de kız bence sana karşı bir duyguları kalmamış. Gerçekten sevseydi yerde ki bayat ekmeği bile seninle bölüşüp yer hiç düşünmezdi bayat olup olmadığını. Seni gerçekten sen olduğun için seven hem iyi hem kötü günün de yanın da olup 2 kuruş paraya muhtaç bırakmayacak bir kızı seç. Kiz gelip gider yeter ki aileni sevindir, onların yüzünü güldür. Kendi isteklerin varsa onları al. İstedigini yap, dolaş yeter ki kendini mutlu et sen kendini mutlu etmezsen boyle parayi dusunen kizlar seni üzer. Benden bu kadar olsun. Elimden geldiği kadar anlattım. Aşk hayatin da başarılar dilerim. İyi ki varsın.

Bana kalırsa şöyle yapman daha mantıklı. Kardeşinle gidebilirsin tabii hevesiniz varsa eger istemiyorsanız ve paraya ihtiyacın varsa iade et. Eğer dersen benim paraya ihtiyacım yok diye o zaman kalsin çünkü aldığın malzemeler seneye X2 olacak kâr da olursun. Kız konusuna gelirsek de kız bence sana karşı bir duyguları kalmamış. Gerçekten sevseydi yerde ki bayat ekmeği bile seninle bölüşüp yer hiç düşünmezdi bayat olup olmadığını. Seni gerçekten sen olduğun için seven hem iyi hem kötü günün de yanın da olup 2 kuruş paraya muhtaç bırakmayacak bir kızı seç. Kiz gelip gider yeter ki aileni sevindir, onların yüzünü güldür. Kendi isteklerin varsa onları al. İstedigini yap, dolaş yeter ki kendini mutlu et sen kendini mutlu etmezsen boyle parayi dusunen kizlar seni üzer. Benden bu kadar olsun. Elimden geldiği kadar anlattım. Aşk hayatin da başarılar dilerim. İyi ki varsın.
Aşk meşk bir yere kadar hocam yaş biraz ilerleyince hayat bazı gerçekleri yüzüne çarpıyor. İnsanı ekonomi yaratır. O yüzden kızmadım bile haklısın dedim. Ki gerçekten haklı aha bizim rezilliğimiz belli, arkadaşları evlendi mesela çocuk müteahhit 80 bin lira verip karısını Maldivlere götürdü.
Çadır konusunda kafam karışık hocam ya şimdi iade edersem dediğiniz gibi seneye en az %35 zamlı olacak zaten tatile gidemiyoruz belki çadırla giderdik birkaç gün. Öteyandan paraya da ihtiyacım var telefon değişmesi gerek. Pc çok eskidi 2012 de almıştım sanırım. + olarak motor almam gerek. İşe bisikletle gidip geliyorum 15 km ( 10kmsi ortalama %5 eğimli yokuş) sol diz kapağım ağrımaya başladı. Hayata yaşamaya değil dert çekmeye gelmişiz 😁 Eğer ahiret varsa ben de bunun hesabını elbet sorarım yaratıcıdan

Aşk meşk bir yere kadar hocam yaş biraz ilerleyince hayat bazı gerçekleri yüzüne çarpıyor. İnsanı ekonomi yaratır. O yüzden kızmadım bile haklısın dedim. Ki gerçekten haklı aha bizim rezilliğimiz belli, arkadaşları evlendi mesela çocuk müteahhit 80 bin lira verip karısını maldivlere götürdü.
Çadır konusunda kafam karışık hocam ya şimdi iade edersem dediğiniz gibi seneye en az %35 zamlı olacak zaten tatile gidemiyoruz belki çadırla giderdik birkaç gün. Öteyandan paraya da ihtiyacım var telefon değişmesi gerek. PC çok eskidi 2012 de almıştım sanırım. + olarak motor almam gerek. İşe bisikletle gidip geliyorum 15 km ( 10KMS'i ortalama %5 eğimli yokuş) sol diz kapağım ağrımaya başladı. Hayata yaşamaya değil dert çekmeye gelmişiz 😁 eğer ahiret varsa ben de bunun hesabını elbet sorarım yaratıcıdan.

Şöyle düşün çadırı satarsan biraz daha hafiflersin eline para geçer. Rahatlarsin, mutlu olursun. Simdi sat desem olmaz satma desem olmaz. En iyisi kendin düşün çünkü benim kararım ne kadar etkili olur bilemiyorum. Kendinden başka bu kadar dert, stress falan yasadigini bilen var mı varsa bile ailen arkadaşın falan ama en iyisini kendin bilirsin o yuzden otur sakince düşün satarsan ileride pişman olur musun olmaz mısın? PC telefon konusuna gelirsek bsna kalirsa biraz disini sık ve kendine önce motor al daha güzel olur çok rahatlarsın ama şunu unutma motor alırsan bir de onun benzin parası var ona göre her şeyi düşün bir karar vermeden. Cok konusuyorum gibi geldi umarım seni sıkmadım KB seviliyosun kral.

Yeni konular

Geri
Yukarı