Kız kardeşiniz ile sokakta rahatça yürüyebiliyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar,

Çok merak ettiğim bir soru var. İnsanlar kız kardeşleri ile sokakta rahatça yürüyebiliyor mu? Kız kardeşim ile ne zaman yürüyüş yapsam yanında ben olmama rağmen gözlerini ayırmadan dik dik bakan insancıklar var. Kız kardeşim açık giyinen birisi değil, etek bile giymez özel günler hariç. Yani merak ediyorum bu insancıkların hiç mi anneleri, kız kardeşleri, kız kuzenleri yok! Tam bakarken suratının ortasına geçireyim diyorum, yok diyorum yanımda kız kardeşim var hem de ben suçlu olurum diyorum.

Bu konunun asla dinle alakası yok, tamamen annesi ve babasında bitiyor. Okumamış ve okumak da istemeyen, araştırmak istemeyen, kendine ve ailesine yenilik katmak istemeyen ebeveynlerden oluşuyor bu durum. Bir yandan o annelere de suç bulamıyorum çünkü cahil olacak babaları onları okutmadı. Ama bu demek değildir ki okumamak cahilliktir. Çevremde ilkokul mezunu olup da üniversiteliyi yerin dibine sokacak kadar kültürlü, bilgili insanlar var.

Her neyse, biraz içimi dökmek biraz da sizler de bu durumu yaşıyor musunuz? Bu konu hakkında fikirleriniz nedir? Merak ettim ve konuyu açmak istedim. Sizce nedir bu sorunun çözümü?
Hayır, açık söylemek gerekirse.
Bir kere kardeşime yan bakan bir insansıyla sokak ortasında ağır kavga etmiştim orası ayrı mesele.

Kardeşime bir şey olur korkusuyla geziyorum onunla.
13 yaşında yani.

Güzele bakmak sevaptır. Yürürken anlık olarak dikkat çekebiliyor; insanız, erkeğiz sonuçta. Sen hiç bakmıyor musun sanki?🤣

Öküzün trene baktığı gibi bakmayacaksın zaten. Bu işin raconu dediğim gibi anlık hemen 1-2 saniye bakıp devam etmektir, çaktırmamaktır.

Hocam size ilk başta saygı duydum fakat her konuyu istediğiniz noktaya çekip hem konuyu sapıtıp hem de tartışma çıkarıyorsun herkese kendini kanıtlamaya çalışmanızı anlamıyorum.

Eeverest daginin tepesinde bir haci İslam'i gercekten biliyormus da oyle yasiyormus falan bunun gunumuzde gercek İslam'in geldigi durumla alakasi olamaz. İslam'in bir etki alani var bu alan icindeki etkisini de bu yozlasmis olan ogretisinin yarattigi topluluklar belirliyor. İslam dogru yasanmis veya yanlış yasanmis konu bu degil yani, alakasi yok. Bak bu İslam'in yozlasmis bir ogreti oldugu gercegini degistirmez, İslam'in yanlış ogretilmesi bizim hatamiz degil ogretisinin basarisiz olmasidir. Tanrisal bir guc tarafindan yaratilmis olmasi iddiasi ve bu yayilimdaki basarisizligi da birbirine tezat durumlar. Durumu kisisellestirerek konuyu sapitip kargasa cikarmaya cikaran tam da kendinsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eeverest daginin tepesinde bir haci İslam'i gercekten biliyormus da oyle yasiyormus falan bunun gunumuzde gercek İslam'in geldigi durumla alakasi olamaz. İslam'in bir etki alani var bu alan icindeki etkisini de bu yozlasmis olan ogretisinin yarattigi topluluklar belirliyor. İslam dogru yasanmis veya yanlış yasanmis konu bu degil yani, alakasi yok. Bak bu İslam'in yozlasmis bir ogreti oldugu gercegini degistirmez, durumu kisisellestirerek konuyu sapitip kargasa cikarmaya cikaran tam da kendinsin.

Hocam konu din konusu değil lütfen konuyu başka yerlere çekme.

Eeverest daginin tepesinde bir haci İslam'i gercekten biliyormus da oyle yasiyormus falan bunun gunumuzde gercek İslam'in geldigi durumla alakasi olamaz. İslam'in bir etki alani var bu alan icindeki etkisini de bu yozlasmis olan ogretisinin yarattigi topluluklar belirliyor. İslam dogru yasanmis veya yanlış yasanmis konu bu degil yani, alakasi yok. Bak bu İslam'in yozlasmis bir ogreti oldugu gercegini degistirmez, durumu kisisellestirerek konuyu sapitip kargasa cikarmaya cikaran tam da kendinsin.

O kadar öfkeli ve eleştiri kaldıramayan bir hale gelmişsin, ki noktalama işaretlerini geçtim daha kelimeleri düzgün yazamıyorsun, 2 kere okudum. Açıkçası sizinle uğraşamam iyi akşamlar dilerim.

Yok ya millet olarak bildigin abazayiz, hatta muslumanligin var oldugu her yerde bu ikonik abazalik kol geziyor. Zaten asil sapiklarin da en dindar insanlar arasindan cikmasinin sebebi bu.
Baskılanan her şey bir şekilde patlıyor, herkese zarar veriyor. İslamdaki aşırı cinsel baskıdan dolayı oluyor bu. Cinsellik de insanın bi' ihtiyacı.

Konu din konusu degil ama yakindan alakasi var. Oyleyse acmasinlar bu tarz basliklar biz de gercekleri yuzlerine vurmayalim.
1642443847691.png

Bence tam tersi. Asıl sapıklar dindar olmayan yerlerden çıkıyor. Türkiye'deki insanlar zaten dinini bilmiyor ki. Ne tevhid var ne akaid. İnsanlar dini öğrenemiyorlar yanlış şeylere inanıyorlar bunun faturası dine kesiliyor. Kiminin putu devlet kiminin yöneticisi kiminin kurucusu.
Senin sapıklık anlayışınla normal sapıklık çok farklı muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı