Kız konusunda ne yapmalıyım?

terabayt

Hectopat
Daha fazla  
3 yıldır sınıf arkadaşı olduğumuz bir kız var. Ben bu kızdan geçen sene de hoşlanıyordum ama hem o çok çekingendi hem benim kendime öz güvenim yoktu ve ilişki için yeterince olgun olduğumu düşünmezdim. Bu sene daha samimi olmaya başladık ve ben bu kızdan gerçekten hoşlandığımı son birkaç aydır fark ettim. Kızla daha sık konuşmaya başladım Instagram hikayelerine cevap vermeye başladım. Genellikle okul çıkışı beraber eve yürümeye başladık. Sırf onunla daha uzun konuşabilmek için yolumu uzattım vs. tam kendimi açılmaya ikna etmiştim ki bir arkadaşım birisinden hoşlandığını söyledi ve o kızla yakın olduğunu bildiğimden şüphelendim ve ona bana söylemesi için baskı yaptım. Şüphem de haklı çıktım ve aynı kızdan hoşlandığımızı öğrendim. Bunu ona söyledim ve ikimiz de ne yapacağımızı bilemedik sonuçta geçen gün arkadaşım gaza geldi ve kızın onu arkadaşı olarak gördüğünü bile bile açıldı ve reddedildi. Arkadaşla bir sorunum yok ama şu anda kız yine kendi haline çekildi ve artık ne hikayelerime cevap yazıyor ne de mesajlarıma doğru düzgün cevap veriyor (Instagram kullanmazdım o ve arkadaşları daha aktif kullansam daha iyi olacağını söyledi ben de kullanmaya başladım.).Kızın bir süredir kafayı taktığı bir çocuk da var bu arada ama onu unutmaya çalışıyor çünkü geri zekalı olduğunu ve artık ondan olmayacağını fark etti. Kızın beni arkadaşı olarak gördüğünü düşünüyorum ama içimde kalacağına söyleyip kurtulayım diyorum.
Sizce ben bu durumda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yıldır sınıf arkadaşı olduğumuz bir kız var. Ben bu kızdan geçen sene de hoşlanıyordum ama hem o çok çekingendi hem benim kendime öz güvenim yoktu ve ilişki için yeterince olgun olduğumu düşünmezdim. Bu sene daha samimi olmaya başladık ve ben bu kızdan gerçekten hoşlandığımı son birkaç aydır fark ettim. Kızla daha sık konuşmaya başladım Instagram hikayelerine cevap vermeye başladım. Genellikle okul çıkışı beraber eve yürümeye başladık. Sırf onunla daha uzun konuşabilmek için yolumu uzattım vs. tam kendimi açılmaya ikna etmiştim ki bir arkadaşım birisinden hoşlandığını söyledi ve o kızla yakın olduğunu bildiğimden şüphelendim ve ona bana söylemesi için baskı yaptım. Şüphem de haklı çıktım ve aynı kızdan hoşlandığımızı öğrendim. Bunu ona söyledim ve ikimiz de ne yapacağımızı bilemedik sonuçta geçen gün arkadaşım gaza geldi ve kızın onu arkadaşı olarak gördüğünü bile bile açıldı ve reddedildi. Arkadaşla bir sorunum yok ama şu anda kız yine kendi haline çekildi ve artık ne hikayelerime cevap yazıyor ne de mesajlarıma doğru düzgün cevap veriyor (Instagram kullanmazdım o ve arkadaşları daha aktif kullansam daha iyi olacağını söyledi ben de kullanmaya başladım.).kızın bir süredir kafayı taktığı bir çocuk da var bu arada ama onu unutmaya çalışıyor çünkü geri zekalı olduğunu ve artık ondan olmayacağını fark etti. Kızın beni arkadaşı olarak gördüğünü düşünüyorum ama içimde kalacağına söyleyip kurtulayım diyorum.
Sizce ben bu durumda ne yapmalıyım?

Son durum nedir hocam, ne yaptınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim görüşüm kendimce bu işleri çok saçma buluyorum ve bu küçük yaş ilişkilerin bence %90 ve altı ilerlemiyor ama yine de fikrimi söylemek isterim. Seni rahatsız eden bir durum varsa ondan kurtul. Eğer bir gelecek görüyorsan ona göre ilerle. Gönül eğlendireceksen veya eğlendirekcekse zaten sonunu bilirsin az çok.
Bana bir hocam sorun odaklı değil, çözüm odaklı yaşamamızı öğütlemişti, yani, şahsen telefonda konuşulan mesajlaşmanın sözlüye nazaran etkisi çok az, bu yüzden yüzyüze görüşürün.

Son durum nedir hocam, ne yaptınız?

Hocam benim görüşüm kendimce bu işleri çok saçma buluyorum ve bu küçük yaş ilişkilerin bence %90 ve altı ilerlemiyor ama yine de fikrimi söylemek isterim. Seni rahatsız eden bir durum varsa ondan kurtul. Eğer bir gelecek görüyorsan ona göre ilerle. Gönül eğlendireceksen veya eğlendirekcekse zaten sonunu bilirsin az çok.
Bana bir hocam sorun odaklı değil, çözüm odaklı yaşamamızı öğütlemişti, yani, şahsen telefonda konuşulan mesajlaşmanın sözlüye nazaran etkisi çok az, bu yüzden yüz yüze görüşürün.

Yüz yüze konuşmayı başaramadım sınav haftası olduğundan okula çok gelinmiyordu. Tatile girmeden önce mesaj attım ve son zamanlarda soğuk davranmasının sebebini sordum ve ondan hoşlandığımı son zamanlarda belli ettiğimi söyledi. Muhtemelen bir arkadaşının ondan hoşlanması onu rahatsız etti. Son zamanlarda onu biraz darladığımı söyledi. Ben de nasıl hissettiğimi söyledim bu işin zaten olmayacağını bildiğimi sadece içimi dökmek istediğimi söyledim. En azından arkadaş kalamaz mıyız dedim. Bakarız dedi. Tatilde birbirimize zaman tanımamız gerektiğini düşündüğüm için bir etkileşimde bulunmadım. Bugün hikayesine yanıt verip hala arkadaş mıyız diye kontrol edeyim dedim. Cevap verdi biraz konuştuk sanırım arkadaş kalmayı başarıcaz zaman gösterecek.

Yüz yüze konuşmayı başaramadım sınav haftası olduğundan okula çok gelinmiyordu. Tatile girmeden önce mesaj attım ve son zamanlarda soğuk davranmasının sebebini sordum ve ondan hoşlandığımı son zamanlarda belli ettiğimi söyledi. Muhtemelen bir arkadaşının ondan hoşlanması onu rahatsız etti. Son zamanlarda onu biraz darladığımı söyledi. Ben de nasıl hissettiğimi söyledim bu işin zaten olmayacağını bildiğimi sadece içimi dökmek istediğimi söyledim. En azından arkadaş kalamaz mıyız dedim. Bakarız dedi. Tatilde birbirimize zaman tanımamız gerektiğini düşündüğüm için bir etkileşimde bulunmadım. Bugün hikayesine yanıt verip hala arkadaş mıyız diye kontrol edeyim dedim. Cevap verdi biraz konuştuk sanırım arkadaş kalmayı başarıcaz zaman gösterecek.
Arkadaş kalmak için çok çabalamışsınız hocam. Birisinin peşinden bu kadar koşmayın hele ki arkadaş kalmak için hiç uğraşmayın. Neyse olan olmuş duygularını kontrol altına alabildiysen sorun yok.

Arkadaş kalmak için çok çabalamışsınız hocam. Birisinin peşinden bu kadar koşmayın hele ki arkadaş kalmak için hiç uğraşmayın. Neyse olan olmuş duygularını kontrol altına alabildiysen sorun yok.
Arkadaşlık benim için ufak bir hoşlantıdan ve bir yere çıkmayacak bir ilişkiden daha önemli hocam. Ki aynı sınıftayız en kötü 1 sene daha aynı ortamdayız bir sürü ortak arkadaşımız var. Böyle bir durumda arkadaş kalamazsak diğer arkadaşlarımla da aram garipleşir diye de korkmuyor değilim. Şimdiye kadar saptım şimdiden sonra bi reddedilmeyle yıkılacak da değilim. En fazla olacak olan benim için spor salonuna motivasyondur. Olur dese belki herkesin hayalindeki ilişkiyi yaşardık ama olmaz diyen birini zorlamanın alemi olduğunu da düşünmüyorum.

Arkadaşlık benim için ufak bir hoşlantıdan ve bir yere çıkmayacak bir ilişkiden daha önemli hocam. Ki aynı sınıftayız en kötü 1 sene daha aynı ortamdayız bir sürü ortak arkadaşımız var. Böyle bir durumda arkadaş kalamazsak diğer arkadaşlarımla da aram garipleşir diye de korkmuyor değilim. Şimdiye kadar saptım şimdiden sonra bi reddedilmeyle yıkılacak da değilim. En fazla olacak olan benim için spor salonuna motivasyondur. Olur dese belki herkesin hayalindeki ilişkiyi yaşardık ama olmaz diyen birini zorlamanın alemi olduğunu da düşünmüyorum.
Sevmene rağmen arkadaş kalmak kadar kötüsü yok. Sadece kendini kandırmış olursun durum böyleyse. Ama arkadaşlarına fazla önem veriyorsun böylesi daha iyi olmuş bu açıdan sağlık olsun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı