Kıza nasıl açılmalıyım?

Ne diyeceğini söyle kızın karşısında bir şey söylemeden durayım mı?
Kıza ne diyeceğini düşüneceksen dediğim gibi açılacak öz güvenin asla olmayacak. Ben ne dersem diyeyim kızın yanına gidip söylediklerimi diyemeyeceksin. Yapacağın tek şey, kızın yanına gidip o ana bağlı olarak bir şey söylemen. Bu kadar.

Kıza ne diyeceğini düşüneceksen dediğim gibi açılacak öz güvenin asla olmayacak. Ben ne dersem diyeyim kızın yanına gidip söylediklerimi diyemeyeceksin. Yapacağın tek şey, kızın yanına gidip o ana bağlı olarak bir şey söylemen. Bu kadar.
Tamam son cümlen beni etkiledi ve ışık yaktı sağol akıcı olacağım ama son bi soru gül, papatya bişey vermeme gerek varmı ?

Şu açılma konusması nasıl ne dersin?
"Ey dilberi rana! Ey tesadüf-ü müstesna! Şeb-i yeldayı müneccim, muvakkit ne bilir? müptelâ-i gâma sor geceler kaç saat? İste ben deniz ki O mahrem suratınızı görünce size lahza-i kalpten sarsıldım... gecelerime günes doğmaz oldu. Niyetim acizane-i taciz etmek değildir.. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aşk teklifidir.. Vereceğiniz her müspet cevap harabe-i yüreğimin dermanı olacaktır.
Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet zevc-i izdivacınıza talibim!.. Kabul Etsenizde etmesenizde bilin ki artık Aşiyân-i mürg-i dil, zülf-i perişânundadur, Kande olsam ey peri, gönlüm senün yanundadur"

Geri
Yukarı