Kıza nasıl açılmalıyım?

duftChin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 10. sınıfta bir kızdan hoşlanmıştım fakat açılmamıştım. Şimdi 12 olduk ve aynı sınıfa düştük fakat kızla tek cümle sohbetimiz yok. Sizce kıza nasıl açılmayım? Çünkü açılmaz isem kızı düşünmekten derslerime odaklanamıyorum, yani bir taşta iki kuş olarak düşünüyorum hem özgünevim artar ve kızı artık düşünmem hem de derslere odaklanabilirim.

Benim düşündüğüm şey şöyleydi, iki dakika konuşabilir miyiz diyecegim, kenara gittikten sonra "senden 10. sınıftan beri hoşlanıyorum fakat hiç söyleme fırsatım olmamıştı acaba Instagram'ını alabilir miyim?"
Bence bu konuşmadaki hata, kız eğer teklifi kabul edip Instagram'ını verirse hangi anlamda verecek diye düşünüyorum. Takip edeyim diye mi, arkadaş olarak mı yoksa sevgili olarak mı?

Her türlü görüşlerinize açığım. Konuşmakla ilgili bir sıkıntım yok. Yapmak istedigim artık bu kız mevzusunu hızlıca kapatıp yeni şeylere odaklanmak. Yukarıda da dediğim gibi kızla hiç sohbetimiz yok ve bana karşı bir duygu hissettigini bilmiyorum. Eger olurda ret ederse (yüksek ihtimal) hiçbir şekilde moralim bozulmaz, hayatında mutlu olsun.

Son düzenleme:

direkt senden hoşlanıyorum eger haftasonu boşsan birşeyler içmeye gidelim desem ne kaybederim?
Kendini uzun süreli sancılardan kurtarırsın ve en doğrusunu yapmış olursun. Çok kaba olma sakince kızla bir iki kere muhabbet et sonra direkt ne diyeceksen de cevabını al ve yoluna devam et. İnan seni çok kaba bir şekilde redederse zaten doğru bir kız değildir. Öbür türlü istemiyorsa kibarca olmaz der o saatten sonrada saçma sapan zorlama. Bir üniversite senen bam başka şehirlere gidebilirsiniz, genelde o yıllarda insanlar sevgilisinden ayrılır veya aynı şehri yazmak için iyi yerler gelecek iken saçma sapan yerlere giderler. Bunları kafanda tart biç, güzelce kararını ver. Ve ne olursa olsun kariyerinden önemli değil.

Direkt senden hoşlanıyorum eğer hafta sonu boşsan bir şeyler içmeye gidelim desem ne kaybederim?

Bir şey kaybetmezsin ama kazanmazsın da çünkü kız seni tanımıyor ve dünyadaki tek kız da o değil. Empati yapsan zaten bu şekilde konuşmanın işe yaramayacağını anlarsın.
Bu konuyu da okuman lazım çünkü ilişkilerle ilgili hiçbir deneyimin yok.

Başta @bbiwy abim olmak üzere cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Zaten benim düşünceme göre dogru kişiyi sevdigin şeyi yaparken bulursun, rastgele bir kızı tanımadan duygu beslemek masum ve aptalca bir davranıştır. Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim bu yorumlarınız @bbiwy abimin konuları olmasa pazartesi günü direkt "seni seviyorum instanı alabilirmiyim" diyecektim.

Benim öyle sohbet başlatıcak bir yetenegim yok artık belki kariyerime odaklanmam gereken çizgiye gelmiş ve geçiyor olabilirim bu ince çizgiyi dogru kararlarla geçmemi sagladıgınız için teşekkür ederim 😊

Başta @bbiwy abim olmak üzere cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Zaten benim düşünceme göre dogru kişiyi sevdigin şeyi yaparken bulursun, rastgele bir kızı tanımadan duygu beslemek masum ve aptalca bir davranıştır. Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim bu yorumlarınız @bbiwy abimin konuları olmasa pazartesi günü direkt "seni seviyorum instanı alabilir miyim" diyecektim.

Benim öyle sohbet başlatacak bir yetenegim yok artık belki kariyerime odaklanmam gereken çizgiye gelmiş ve geçiyor olabilirim bu ince çizgiyi dogru kararlarla geçmemi sagladıgınız için teşekkür ederim 😊

Şu an sanırım muhtemelen 17-18 yaşlarındasın. Üniversite okuyacaksan sınava odaklanmaya yoksa da iş hayatına atılıp harçlığını çıkarmanı, bir işte ustalaşmanı tavsiye ederim. Kızlar kaçmıyor, sınavını veya iş hayatını yerine soktuğun zaman bu tarz işlere ayıracak zamanın ve paran olacak.

Yine de ben bir kızla yakınlaşmak istiyorum diyorsan, diğer arkadaşlar zaten benim yazdığım konuları atmışlar. Güzel. Technopat Sosyal'in gelişmeye başladığını gösterir bu. :)

Ayrıca okumanı tavsiye ederim:

Geri
Yukarı