Kızla ilk buluşmada yanımıza kaç TL alınmalı?

Herkes kendi yediğini ödesin mantığı ilk buluşma için doğru değil. Burada hayatında kız eli tutmamış insanların gazına gelme. Daha sonrasında sevgili olup iyice samimileştikten sonra, parayı hiç düşünmemeye başlayacaksın. İşte o zaman "Fazla param yok" deyince kötü hissetmeyeceksin kendini. Biz ilk buluşma için konuşuyoruz. Ödeme faslına geçildiği sırada kız nezaketen elini çantasına atacaktır ama o da senin ödemeni bekleyecektir. Evet biliyorum bu saçma bir şey, ama doğru kabul görülen bu. Kıza bir şey ödetmemeye çalış. Mesela ben bir kızla buluşacağım zaman arkadaşım bile olsa "ben ısmarlarsam olur" diyorum. Cömert olmak her zaman daha iyidir. Ama gerçekçi olalım, eğer çok paran yoksa fazla çeşitli aktivite yapmamalısın. Yemek, kahve, sinema için en az 1500 TL yeterli olacaktır. Tabii ne olacağı, nereye gideceğiniz hiç belli olmaz. Sana asıl tavsiyem babana, abin varsa abine durumu anlatıp para iste. Bu günler için varlar ve emin ol onların da hoşuna gider. Ne olur ne olmaz diye doldursunlar cebini bir günlüğüne. Artanı verirsin geri.

Gönül ister ki hiçbir insan sırf parası olmadığı için aşktan kaçmasın. Benim lise 2'ye kadar cebime 5 TL'den fazla para girmedi. Hiç unutmuyorum babamdan para isteyemezdim, o da hiç sormazdı zaten var mı yok mu diye. Komidinin üzerine bıraktıkları bozuklukları toplayıp su alırdım okulda.

Son düzenleme:
@icasilverballers işi gücü olan biri değil ki sıradan öğrenci. Öyle beklentisi olan az da olsa vardır ama millete sürekli boyun eğmek falan da aşırı sıkıntı ve bizim lise zamanında ödeyen görmedim ben. Kız eli tutmamış diyosun dediğin kişi sensin. Böyle yerlerde parası varmış gibi davranırsa sevgili olduklarinda iyice beklentiyi arttırır hem kendine zararı olur hem kızın tercihini etkilemeyecek tipini beğenirse olacak beğenmezse olmayacak. Yasa göre değişen bir şey onu da söyleyeyim işini eline almış biri ödesin mesela normal bir yere götürüp.

Kahveci falan çok daha mantıklı hatta bu durumdaki biri için.

Geri
Yukarı