Klasgame telefon numaralarını reklamcılara satıyor

Bwerken

Hectopat
Makaleler
2
Gece VP almak için forumda klasgame en uygun olarak okuyunca üye oldum ve alışveriş yaptım. Ertesi gün başlayarak her gün Metin2 reklam mesajı aldım ve 2-3 gündür yaklaşık sürekli farklı numaralardan oyun mesajları almaya başladım. Belirteyim klasgame alışverişinden önce yaklaşık 1 yıldır hiçbir harici siteden bir alışveriş bile gerçekleştirmedim veya böyle mesajlar almadım. Bunu bu şekilde paylaşmış olayım bilginiz olsun gerçekten büyük ahlaksızlık. Örneği aşağıya bıraktım.

1.jpg

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasgame'i güncel olarak kullanıyorum, böyle bir durumdan muzdarip değilim. Acaba fark etmedim mi diye direkt Mesajlar uygulamasını inceledim ama dediğim gibi bende böyle bir durum yok.

Gece VP almak için forumda klasgame en uygun olarak okuyunca üye oldum ve alışveriş yaptım. Ertesi gün başlayarak her gün Metin2 reklam mesajı aldım ve 2-3 gündür yaklaşık sürekli farklı numaralardan oyun mesajları almaya başladım. Belirteyim klasgame alışverişinden önce yaklaşık 1 yıldır hiçbir harici siteden bir alışveriş bile gerçekleştirmedim veya böyle mesajlar almadım. Bunu bu şekilde paylaşmış olayım bilginiz olsun gerçekten büyük ahlaksızlık. Örneği aşağıya bıraktım.

Eki Görüntüle 1704368

Eki Görüntüle 1704367
Yerinde olsam Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi üzerinden şikayette bulunur. Ardından cimere yazardım.

Numarayı engelleyin ve yukarıdaki arkadaşın dediği gibi şikayette bulunun. Onlar düşünsün gerisini. Ayrıca Klasgame ile de irtibata geçerek durumun bildirin. Üye olurken de eğer tik attığınız veya atmayı unuttuğunuz ticari paylaşımlar konusunda verdiğiniz bir izin de olabiilir. Bazen insan fark etmiyor o detayı.

Numarayı engelleyin ve yukarıdaki arkadaşın dediği gibi şikayette bulunun. Onlar düşünsün gerisini. Ayrıca Klasgame ile de irtibata geçerek durumun bildirin. Üye olurken de eğer tik attığınız veya atmayı unuttuğunuz ticari paylaşımlar konusunda verdiğiniz bir izin de olabiilir. Bazen insan fark etmiyor o detayı.

Özellikle gelişmelerden haberdar olmak istiyorum vb. işaretlemeleri yapmadan devam ediyorum kayıt olduğum sitelere, burada da aynı şekilde yaptım. Yapsam bile kendi bilgilendirmesi dışında dış kuruluşlara dağıtım veya paylaşım yapamaz.

1679042724051.png

Benim bir arkadaşım her siteye farklı isimle kayıt oluyor. Gelen reklam mesajında hangi ismiyle hitap ediyorlarsa oradan anlıyor bilgilerin hangi firmadan sızdırıldığını ve gerekli hukuki yollara başvuruyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı