İtopya tamir edilmiş ürün satıyor

Aslında çok derin bir konu ama yüzeysel geçmeye çalışıcağım bu tür şeylerin normalleştirilmeye çalışılması yada normalleştirilmesi insan denilen canlının kötülüğünün uçsuz bucaksız olabileceği anlamınada geliyor. basit olarak insan ikilemde bırakılmaya çalışılıyor "sen uygun yada ucuz istiyorsun, cezayı hak ediyorsun" yani uygun fiyata almak veya ucuz ürün almak istemek sisteme göre cezalandırılabilir olarak kabul ediliyor ve normalleştiriliyor. ama çok ilginç bir durum var esasen uygun ve ucuz alması gerektiğini düşündüren, bunun için her türlü algı mühendisliği yapan, fırsatlar yaratan yine sistemin kendisi. yani şöyle bir durum var acıkan bir insana (ki bu doğal birşey) uygun yada ucuz fiyata bir yiyecek sunuyor. bunu acıkan insanın adeta gözünün içine sokuyor. ve doğal insan bu yiyeceği aldığında "sen kötü insansın" etiketi yapıştırıyor ve cezalandırmayı kendinde hak görüyor. eğer bu kötüyse aslında kötüyü yaratanda kendisi. başka yönüyle bakıldığında alım gücü düşük insanları yaratanda kendisi. yani önce alım gücünü düşürüyor yetmiyor yaşamak için yemek yemen gerektiğini biliyor bu yüzden sana cazip gelecek hertürlü yemeği en uygun fiyattan sunmaya hatta acıktığını bildiği için özellikle-kasıtlı olarak bunları sana gösteriyor ve yiyeceği kısıtlı bütçen ile aldığında "vay sen dünyanın en adi insanısın, al sana bomba" olayı. tekran aynı noktaya geleceğim "insan denilen canlının ne kadar iğrenç olabileceğini hayal bile edemiyorum."
Sen beni yanlış anladın galiba. Ucu açık bir yorum yaptığım için olabilir. Ucuz etin yahnisinden kastım ürünün ucuzluğu değil. Firmaların ucuza kaçıp kullanılmış ürünü sıfır paketine tekrar koyup satmak gibi yöntemlere başvurarak müşterileri mağdur etmeleri. Teknosa, Vatan, Mediamarkt gibi teknoloji mağaza zincirlerinde bile bu durumlar yaşanıyor. Çok fazla konu gördüm sıfır diye alıp da kıllı tıraş makinesiyle karşılaşan insan. Amazon aslında olması gereken hizmeti yapıyor ama Türkiye'de olması gereken hizmeti yapan firma olmadığı için aralarında parlıyor ve bir lütufmuş gibi gözüküyor gözümüze. Aslında olması gereken bu.

Hazır sistem alırsın almakta bir sıkıntı yok ama ortada bir gerçek varsa bu göz ardı edilemez mining döneminde firmaların elinde kart olmasına rağmen satmadılar bu bir gerçektir firmalar mining yapmaz diye bir kural yok PC donanımları ekran kartı anakart gibi ürünler piyasaya kapalı ambalaj olarak sunuluyor firmalar montaj yaparken ürünlerin videosunu çekiyor mu amabalajını açarken çekmiyor çekmiyorsa bu olaylar bu şekilde değerlendirlmeye mahkumdur.

Vallahi haklısınız hocam, bende hazır sistem almayı düşünüyordum vazgeçtim.
Elle toplayacağım indirim kovalayıp ( mağazadan gidip alacağım bir de )

Vallahi haklısınız hocam, bende hazır sistem almayı düşünüyordum vazgeçtim.
Elle toplayacağım indirim kovalayıp ( mağazadan gidip alacağım bir de )
Bu kadar büyütmeye gerek yok. Sonuç olarak size garanti hakkınız ve diğer tüm haklarınız veriliyor. Bir sorun olursa ürünü tekrar geri yollama şansınız var.

İtopyadan hazır sistem aldım fakat iptal etme şansım var şu an henüz montaj başlamadı çok tedirgin oldum şu an.

İptal edeyim mi cidden çok emek verdim para boşuna gitmesin.

Son düzenleme:
İtopyadan hazır sistem aldım fakat iptal etme şansım var şu an henüz montaj başlamadı çok tedirgin oldum şu an.

İptal edeyim mi cidden çok emek verdim para boşuna gitmesin.
Hayır etmeyin, gelince testlerini yaparsınız yüksek ihtimalle anormal bir durum olmayacak ama içiniz rahatlar en azından. Satılan ürünler az çok kullanılmış olsa dahi size her türlü hakkınız veriliyor. O yüzden problem değil.

Hayır etmeyin, gelince testlerini yaparsınız yüksek ihtimalle anormal bir durum olmayacak ama içiniz rahatlar en azından. Satılan ürünler az çok kullanılmış olsa dahi size her türlü hakkınız veriliyor. O yüzden problem değil.
Risk alınacak bir durum söz konusu olamaz 11.000₺ para vereceğim hem de sistem arızalı veya kullanmış ürün çıkacak sonra uğraş dur, siparişimi kasa hazırlanmadan iptal ettim ve ödediğim para şu an banka hesabıma geçmek için provisyonda bekliyor.

Paranız ile rezil olma riski almak istiyorsanız itopyadan alışveriş yapabilirsiniz arkadaşlar. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı