Klasik Hava Soğutma ve Isı Borulu Kule Tipi Soğutma Farkı

Thermaltake BigType 14 Pro bu da eski ama istatistikleri iyi gibi ne dersiniz? Birazcık tek tek soracağım :) Umarım cevaplarsınız. Biraz benim kıllığımda bu huyum kurusun :D
Yani çok eski bir soğutucu. Hyper 212'yi geçmişte E8500 ile kullanmıştım. Sessiz ve performanslı. Tavsiye ederim.

Kullanımdan dolayı kağıt üstündeki değerleri vereceğini sanmıyorum ama çok fazla performans düşüklüğü yaşamışmıdır o soğutucu?
Kullanım ile performansını kaybedecek bir donanım değil hava soğutmalar. Belki fan ömrünü tamamlıyor olabilir en kötü ihtimalle yeni bir fan almak zorunda kalırsınız.

Hyper 212 Evo muhtemelen o kasaya da tam anlamıyla sığmayacaktır. Bende Hyper 212X modeli var. Vento TA-K51 kasaya sahibim, kapağı takarken ısı borularının ucuna engel oluyordu o nedenle kapağı biraz eğmek zorunda kaldım.
Kağıt üstünde evo daha büyük gösteriyor :/ En kötü bende eğmek zorunda kalırım heralde. Çok sırıtıyor mu görünüş?
@Safa-TR @Jason Hudson 212 Evo kargo hariç 100 iyi midir?

Son düzenleme:
Kağıt üstünde evo daha büyük gösteriyor :/ En kötü bende eğmek zorunda kalırım heralde. Çok sırıtıyor mu görünüş?
@Safa-TR @Jason Hudson 212 Evo kargo hariç 100 iyi midir?
İkinci el ürünler için yorum yapmayı, tavsiye vermeyi doğru bulmadığım için bu konuda yardımcı olamıyorum üzgünüm.

Muhtemelen kasayı biraz eğmek zorunda kalabilirsiniz. En kötü ihtimalle yan kapağı takmazsınız öyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız.

En kötü bende eğmek zorunda kalırım heralde. Çok sırıtıyor mu görünüş?
@Safa-TR @Jason Hudson 212 Evo kargo hariç 100 TL iyi midir?
Sıfır alıyorsan güzel fiyat. Kusura bakma görselleri eklemem uzun sürdü. Çok sırıtmıyor fakat yan kapağın belirttiğim CPU için delikli kısmını biraz dışa doğru eğerek sorun çözülüyor.
kapak.jpg

Zaten tahta cetvel ile CPU soğutucusunun bakır boruları bir kaç mm ile fazla çıkıntılı durduğunu göstermek için fotoğraf çektim. Normalde kapağı takarken bu çıkıntılarla çakışıyor. Kapağı takarken CPU deliklerinin olduğu kısımdan yerleştirip öyle ittirerek yerine oturtacaksın. Görünüşte ise sırıtmaz.
212x.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı