Klasör isminde sonu mgr ile biten dosyalar oluşuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eytug

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
Çok fazla forum alışkanlığım yoktur, eğer konu yanlış yere açıldıysa ya da başka bir yanlışım varsa kusura bakmayın. Mod arkadaştan ricam konu yanlış yerdeyse doğru yere taşımasıdır.
Gelelim sorunuma, birkaç gündür yerel disk C kendi kendine doluyor. Tabii ki öncelikle google amcamızla içli dışlı oldum. Ancak söylenen hiç bir çözümle alakası yoktu sorunumun. Özellikle tırnak içinde belirteyim; "SORUNUM ASLA SİSTEM GERİ YÜKLEME YA DA BAD SECTOR İLE ALAKALI DEĞİL.".
Genelde ısrarla bunlar söyleniyor ama değil. Şimdi başımdan geçenleri özetleyeyim. Tabii ki çıldırmak üzereydim ve sonunda format attım. Ancak hala devam edince dedim başka bir şey var bunda.

Sonra fark ettim ki herhangi bir .exe dosyası çalıştırdığımda bu olay yaşanıyor. Exe dosyasını çalıştırıp görev yöneticisinden işlemlere baktım ve tarayıcıyı açmadığım halde 3 tane firefox.exe açık olduğunu gördüm. Sonra firefox kaldırdım, tekrar denedim bu sefer de 3 tane iexplorer.exe açılıyordu. Onu da sildim :) Sonuç olarak sadece chrome kullanıyorum ve exe açtığım chrome açılmıyor. Sanırım bu şekilde doluyormuş C diskim.

Neyse daha sonra internette söylenenlere bakarak Yerel Disk C/Kullanıcılar/pcadı/AppData/Local/Temp klasörünün dolduğu hissine kapıldım ve Temp dosyasını "unlocker" kullanarak sildim. Bundan sonra ise başka bir sorun patlak verdi ve kafayı yemek üzereyim. Hangi programı açarsam açayım programın exe'si ile aynı adda ancak sonunda mgr yazan bir şey oluşuyor. Bunu engelleyemiyorum çıldıracağım artık. Nasıl engelleyebilirim bilen biri lütfen yardım etsin.

Örnek olarak şu fotoğraflara bakabilirsiniz:

1 - Programı açmamış halim:
4gQNy7.jpg

2 - Programı açtıktan sonra: (Oluşan dosyayı işaretledim.)
2gqpVE.jpg

Not: Windows 7 Ultimate kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarını Norton Security ve Emsisoft Antimalware ile tam taramadan geçir. (Programları günlelleme kalmayana kadar güncellemeyi unutma.)
Eğer bu programları kuramaz veya çalıştıramazsan Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarını tarat.
NOT: Bulunan zararlıları sil.

2 cevaba göre de hareket ettim. İkisinde de sorun çözülmedi. Zararlıları sildim. İlk olarak Malwarebyte denedim, 4 zararlı buldu ve sildim. Düzelmedi. Sonrasında Hakan Bey'in dediklerini yaptım ki zararlı bulunmadı. Her açtığım exe de değil ancak bazı exelerde aynı adda, sadece sonunda mgr olan dosyalar oluşmaya devam ediyor. Ancak C diskinde azalma yok, şimdilik oluşan dosyaları siliyorum ama çözülmedi yani.
Not: Bilgisayarda virüs olamaz çünkü yeni format attım. Virüs yok yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı