Klasörler Ekran Koruyucu Oldu

Resimi göremiyorum. Sistemi Malwarebytes ile tara. Adwcleaner ile tara. Emsisoft Emergency Kit ile tara. Bunlar olmazsa Kaspersky Rescue Disk ile tara.

Benim bir ara yöntemim vardı. Bir autorun dosyası ile alakalı belleği takıyodum, klasörler aynen ekran koruyucu oluyordu. Ama gerçek klasörler gizli duruyor. Yani o ekran koruyucuya dönüşmüş dosyalar aslında bir nevi virüstür ve teker teker silmeni bile gerektirebilir. Oyunların olduğu bölümü açmadan ComboFix falan bir sürü program ile tara. O sana bunların hepsini bulacak ve silecek. Oyun diskin düzelmiş olacak ama Windows olan diske güzel bir Windows 8.1 kurup sonra tekrar bir virüs programı ile taratırsan cillop gibi olur. Denendi.

Windows 8.1 kullanıp yine de virüs yiyebiliyorsunuz. Yeni nesil virüsleri çok daha çabuk yiyor...

Virüs gerçek klasörleri gizlemiş. Gizli klasörleri göster ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizlemeyi kapat.

Önüne gelen her şeye okumadan Next deme.

Windows 8.1'e virüs bulaşması daha zor. Ancak Kullanıcıların bilinçsizliği bu enfektelere sebep oluyor. Uac'ı kapatan, smart screen'i devre dışı bırakan, MSE'ye güvenen ne kadar çok olursa o kadar virüs yer milletimiz.

İlk önce forumda herkesin dediklerini yapmayın combofix'i o kadar büyütüp işe yarar olduğunu heryere yaymayın. Yayarsanız böyle sorunlar ortaya çıkar. Dosyaların gözükmemesinin sebebi Combofix, çünkü virüs'ün kimliğini bilmeden dosyayı siliyor bu da explorer'a zarar veriyor.
İlk olarak bulaştığında technogamer'in dediğini yapsa çözülecekti, sorunu da olmayacaktı. Bir söz vardır g*t sıkışınca derman aramayın. İlk önce güvenliği sağlayıp olabileceklerden korunun ki sonra arayıp durmayın forumları nasıl yapılır diye. Ayrıca virüs konusunun Win7 bölümünde ne işi var?

Ya adminlerim Allah aşkına yardımcı olun, bu sorunun tam net çözümü nedir? Aynı sorundan benden muzdaripim Windows 7 kullanıyorum. İş dosyalarımın yedekleri ve dizi arşivimin olduğu harddiskime de girdi bu virüs nasıl kurtulabilirim?

Gizli dosyaları göster yapıyorum dosyalarımı görebiliyorum. Sahte dosyaları siliyorum ama bir süre sonra tekrar eski haline dönüyor nasıl kurtulacağım bundan? Malwarebytes ile adwcclear indirdim. Malwarebytes dosyaları buluyor siliyor ama ardından yeniden yükleniyor, dosyalar yani asıl virüsü silemiyorum. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum iş dosyalarım var. Hangi adımları izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Windows 8.1'e virüs bulaşması daha zor. Ancak Kullanıcıların bilinçsizliği bu enfektelere sebep oluyor. Uac'ı kapatan, smart screen'i devre dışı bırakan, MSE'ye güvenen ne kadar çok olursa o kadar virüs yer milletimiz.

İlk önce forumda herkesin dediklerini yapmayın combofix'i o kadar büyütüp işe yarar olduğunu heryere yaymayın. Yayarsanız böyle sorunlar ortaya çıkar. Dosyaların gözükmemesinin sebebi Combofix, çünkü virüs'ün kimliğini bilmeden dosyayı siliyor bu da explorer'a zarar veriyor.
İlk olarak bulaştığında technogamer'in dediğini yapsa çözülecekti, sorunu da olmayacaktı. Bir söz vardır g*t sıkışınca derman aramayın. İlk önce güvenliği sağlayıp olabileceklerden korunun ki sonra arayıp durmayın forumları nasıl yapılır diye. Ayrıca virüs konusunun Win7 bölümünde ne işi var?

Windows 8.1 kullanıp yine de virüs yiyebiliyorsunuz. Yeni nesil virüsleri çok daha çabuk yiyor...

Virüs gerçek klasörleri gizlemiş. Gizli klasörleri göster ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizlemeyi kapat.

Önüne gelen her şeye okumadan Next deme.

Adminlerim yardımcı olur musunuz? Gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya adminlerim Allah aşkına yardımcı olun, bu sorunun tam net çözümü nedir? Aynı sorundan benden muzdaripim Windows 7 kullanıyorum. İş dosyalarımın yedekleri ve dizi arşivimin olduğu harddiskime de girdi bu virüs nasıl kurtulabilirim?
İmzamdan KIS 2016 indir, güncelle, fullscan yap. Sonra da sözlerimi aklına getir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı