Klosörler ekran koruyucu oldu

logan3465

Femtopat
Daha fazla  
Herkeze iyi günler bende dosya klosörlerim ekran kourucu diyor adone uptade ile bir dosya daha vardı görev yöneticisinden onu kapatım sildim kalıcı olrak ama yerel diskimdeki bir çok klosörler ekran korucu olmuş gizliye çekilen dosyalarım gizliden çıkarttım ssd takıyom aynısı gözüküyor ne yapacağımı bilmiyorum ekran koruyucuların hepsini sileyimmi bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum
1652517859819.png
böyle işte
1652517930191.png
bunda program files x86dayım ya hangi klosöre girsem bunlar var diğerlerini gizliden çıkarttım ama windows kloörüne girsin ekran koruyucu var program dataya girsem aynı hepsinde aynı yardım edin birde autoexec.bat diye bir dosya var dosya bende yan tarafta önizlenirken bunları diyor

@Echo Off
Echo 81u3f4nt45y - 24.01.2007
Echo Don't kill me, i'm just send message from your computer
Echo Terima kasih telah menemaniku walaupun hanya sesaat, tapi bagiku sangat berarti
Echo Maafkan jika kebahagiaan yang kuminta adalah teman sepanjang hidupku
Echo Seharusnya aku mengerti bahwa keberadaanku bukanlah disisimu, hanyalah lamunan dalam sesal
Echo Untuk kekasih yang tak kan pernah kumiliki 3r1k1m0
pause

Surabaya bir ransomware değildir. Windows API'lerini hook'lar ve çalıştırılan dosyaları ve açılan klasörleri .exe şeklinde varyant olarak klonlar. Genelde okul gibi toplu alanlardan bulaşıyor bu tarz zararlılar. Çoğu antivirüs halleder zaten bunu, antivirüs kullanmanın önemi...

peki şimdi ne yapayım malware var defender daha taramdım kaspersky kuruyom error sistem belirten yolu bulamıyor diyor bende şu anda kurulıu olan malware var bide windowsun kendi defender programı var
Surabaya bir Ransomware değildir. Windows API'lerini Hook'lar ve çalıştırılan dosyaları ve açılan klasörleri .exe şeklinde varyant olarak klonlar. Genelde okul gibi toplu alanlardan bulaşıyor bu tarz zararlılar. Çoğu antivirüs halleder zaten bunu, antivirüs kullanmanın önemi...
şimdi ne yapmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı