Klasörün içinde klasör adıyla oluşan exe dosyaları

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
S

Silinen üye 106715

Ziyaretçi
Merhabalar. Kaspersky ile tarattığımda klasörün içinde klasör adıyla oluşan exe dosyaları gördüm ve hepsi virüs. Bu durum taşınabilir harddiskimde de vardı. Malwarebytes indireceğim birazdan.
Örnek:
C:\Programlar\Program.exe.
@Murat5038

Evet, dediğiniz gibi virüs. Genellikle bilgisayarlara USB yoluyla bulaşıyorlar, eğer taşınabilir hard diskini PC'ye taktıysan ondan girmiş olabilir virüs.

Musallat adında bir virüstü yanlış hatırlamıyorsam, anti virüs programı ana kaynağını bulup silecektir. Ben avg kullanıyordum, sorunu halletmişti kökten.

Evet, dediğiniz gibi virüs. Genellikle bilgisayarlara USB yoluyla bulaşıyorlar, eğer taşınabilir hard diskini PC'ye taktıysan ondan girmiş olabilir virüs.
Evet bilgisayarıma takmıştım.
Musallat adında bir virüstü yanlış hatırlamıyorsam, anti virüs programı ana kaynağını bulup silecektir. Ben avg kullanıyordum, sorunu halletmişti kökten.
Onu bulup silmişti. Ama hala var.

Evet bu bir Musallat.exe virüsü. Musallat.exe silici diye araştırırsanız çözümünü bulursunuz. Virüsün yapımcısı temizleme aracını da paylaşmıştı. İndirdiğiniz programdan hakkımı helal ediyorum'a tıklayınca virüs temizleniyor. :)
Temizleme cihazı da virüs olmasın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı