Klavye ışığı kendiliğinden kapanıyor

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar Acer Swift 3 modelini kullanıyorum. Şöyle bir sıkıntı yaşıyorum laptop güç tasarrufu amacıyla kendiliğinden klavyenin ışıklarını kapatıyor. Açıkçası bu durum beni sinir ediyor. Klavyenin ışıkları hep yansın istiyorum. Klavyenin güç tasarrufunu nasıl kapatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tasarrufu modunu görev çubuğunda sağ alttaki pil simgesinden, orada yoksa pil ayarlarından kapatabilirsiniz. Büyük ihtimalle güç tasarrufunu pil %20'nin altına düşünce açıyor, yani ışıkların kapanması çok normal.

Güç tasarrufu modunu görev çubuğunda sağ alttaki pil simgesinden, orada yoksa pil ayarlarından kapatabilirsiniz. Büyük ihtimalle güç tasarrufunu pil %20'nin altına düşünce açıyor, yani ışıkların kapanması çok normal.
Laptop bugün elime ulaştı şarjı hiç %20' nin altına düşmedi. Şu anda güç tasarrufu modunda değil.

Selamlar Acer Swift 3 modelini kullanıyorum. Şöyle bir sıkıntı yaşıyorum laptop güç tasarrufu amacıyla kendiliğinden klavyenin ışıklarını kapatıyor. Açıkçası bu durum beni sinir ediyor. Klavyenin ışıkları hep yansın istiyorum. Klavyenin güç tasarrufunu nasıl kapatabilirim?
Hocam cihaz gelmiş, nasıl memnun musunuz? Bu arada bende de aynı şekilde. Açıkçası beni pek rahatsız etmiyor, ama güç ayarlarından tasarrufu kapatırsanız düzelir muhtemelen.

Hocam cihaz gelmiş, nasıl memnun musunuz? Bu arada bende de aynı şekilde. Açıkçası beni pek rahatsız etmiyor, ama güç ayarlarından tasarrufu kapatırsanız düzelir muhtemelen.
Cihaz çok güzel wi-fi 6 olması da efsane bir şey. Deneyeceğim olmadı alışacağız yapacak bir şey yok.

@YILSUK11 hocam kusura bakmayın, ben de bilmiyormuşum. Böyle yazıyor kendi sitesinde, alışacağız artık. 🙃
''Bazı Acer dizüstü bilgisayarlar klavye yavaş yavaş kararmaya tasarlanmıştır backlight koruyucu gücünü korumak yardımcı olmak için 30 saniye sonra. Bu ayar ayarlamak için bir seçenek değil.''

Acer klavye Arka aydınlatmayı otomatik olarak karartır

@YILSUK11 hocam kusura bakmayın, ben de bilmiyormuşum. Böyle yazıyor kendi sitesinde, alışacağız artık. 🙃
''Bazı Acer dizüstü bilgisayarlar klavye yavaş yavaş kararmaya tasarlanmıştır backlight koruyucu gücünü korumak yardımcı olmak için 30 saniye sonra. Bu ayar ayarlamak için bir seçenek değil.''

Acer klavye Arka aydınlatmayı otomatik olarak karartır
Neyse sorun değil zamanla alışırım. Klavyenin ışığı dışında cihazdan gayet memnunum gülü seven dikenine katlanır. İlgilendiğiniz için teşekkürler. :D

Klavye ışığının süresini ayarlamanın nasıl yapıldığını YouTube kanalımda anlattım.
Video linki :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Klavye ışığının süresini ayarlamanın nasıl yapıldığını YouTube kanalımda anlattım.
Ben de zannettim ki özel bir şey yapacak...

O ayar her laptopun BIOS'unda olmadığı için yapamıyor zaten millet.

"NOT : Bu tüm Pavilion Gaming bilgisayarlar için %100 çözüm verir."

tamam-inandim.gif

Ben de zannettim ki özel bir şey yapacak...

O ayar her laptopun BIOS'unda olmadığı için yapamıyor zaten millet.

"NOT : Bu tüm Pavilion Gaming bilgisayarlar için %100 çözüm verir."

Eki Görüntüle 1268011
Nerdeyse tüm BİOS'larda var. Eğer yoksa bilgisayarın kendi uygulamasında olur. Tamamen açık tutma her bilgisayarda var. Onun sadece nerede olduğunu bulman gerekiyor ve dediğim gibi ya bilgisayarın uygulamasında, ya da BİOS ta kesin olur. Eğer uygulamada yoksa , BİOS'a bak. BİOS'ta nerede olduğunu bulmakta zor. Bu videoyu çekmemin amacı, çoğu kişinin BİOS'a bile bakmaması. Hiç kimseden "BİOS'a baktım, orda da yoktu " diye şikayette bulunduğunu görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı