Klavye kablosunun lehimlerinin kopması

Anıl Özdemir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar.
Bugün klavyenin tuşlarındaki bazı sorunları çözmeye çalışırken klavyeden oldum. Bu kablonun ne işlevi var, cidden anlayamıyorum fakat şu anda klavyem çalışmıyor. Sizce lehimlesem çalışır mı? Lehim makinem olmadığı için ev şartlarında nasıl çözebilirim bunu?

Dosya Ekleri

• 20210717_230605.jpg
    20210717_230605.jpg
    226,9 KB · Görüntüleme: 41
  • 20210717_230607.jpg
    20210717_230607.jpg
    223,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Gövdede olduğu için topraklama görevi görüyor olabilir. Biraz açıp vidaya sarıp deneyin.

Sanırım öyle klavyeyi birkaç kez oynattığımda komple bilgisayar kapandı. Fakat anlamadığım en azından tuşların çalışmaması çok anlamsız.
Tek yerini vidaya sarıp halledebilsem de diğer tarafında lehim koptu, bilgisayarcıya götürüp lehim yaptıracağım.
Gövdede olduğu için topraklama görevi görüyor olabilir. Biraz açıp vidaya sarıp deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız.

Bilgisayarcıya götürüp lehimlettirecektim fakat bugün pazar önümüzünde bayram olduğu aklıma geldi. Zamanında yine lehim işim olmuştu tornavidayı ısıt bastır falan dediler denemiştim işe yaramamıştı. Başka lehim taktiği vs. varmı ? Yoksa bir 5 gün daha beklemek zorunda mıyım.

Lehimlemek tek çözüm hocam belki elektirik bandı veya iletken ile vidaya sarar öyle akım denersiniz ama sağlıklı olmaz.

Bilgisayarcıya götürüp lehimlettirecektim fakat bugün pazar önümüz bayram olduğu aklıma geldi. Zamanında yine lehim işim olmuştu tornavidayı ısıt bastır falan dediler denemiştim işe yaramamıştı. Başka lehim taktiği var mı? Yoksa bir 5 gün daha beklemek zorunda mıyım?

Merhabalar,
Kabloyu lehimlettirdim fakat sonuç aynı klavye hâla çalışmıyor. Vidayı başka bir tarafa takarken PC açık durumdaydı ve oynama sonucu PC kapandı hatta vidayı tekrar çıkarana kadar da açılmadı.
Sonuç olarak yeni bir klavye alacağım gibi duruyor. Ucuz bir klavye öneriniz varsa beklerim.
Ayrıca mini USB'li bir klavye düşüncemde vardı sizce nasıl olur?

Geri
Yukarı