Klavye Switch'leri PCB altından çıkartılır mı?

Sendeki klavyede pcb arkasi su fotograftakine benzer mi ?

images (9).jpeg

O gordugun siyah parcalar sabahtan beri bahsettigim hotswap soketler.

Hocam ben zaten hotswap olduğunu biliyorum. Nasıl daha kolay sökerim Switch'leri diye soruyorum sabahtan beri 😂

Once Switch'in ustunde bir yer var oraya sokuyorsun ardindan alinida sokuyorsun sonra orta duzeyde bastiriyorsun bastirirken ayni zamanda swtichi kendine cek ben oyle tum switcherli cikarmistim.

Hocam ben zaten hotswap olduğunu biliyorum. Nasıl daha kolay sökerim Switch'leri diye soruyorum sabahtan beri 😂

Attigin fotograftaki klavye hotswap degil, cok net degil ama lehimli gibi duruyor. Farkli klavye fotografi atmasaydin uzamazdi bu kadar. Altta hotswap.soket varken pinleri itmeye calsirsan sokete zarar verme sansin olrdukca yuksek. Su ana kadar hic bahsettigin tarzda sokmeye calistiginda elllerini kanatacak kadar zor cikan switch gormedim acikcasi.

Once Switch'in ustunde bir yer var oraya sokuyorsun ardindan alinida sokuyorsun sonra orta duzeyde bastiriyorsun bastirirken ayni zamanda swtichi kendine cek ben oyle tum switcherli cikarmistim.
Attigin fotograftaki klavye hotswap degil, cok net degil ama lehimli gibi duruyor. Farkli klavye fotografi atmasaydin uzamazdi bu kadar. Altta hotswap.soket varken pinleri itmeye calsirsan sokete zarar verme sansin olrdukca yuksek. Su ana kadar hic bahsettigin tarzda sokmeye calistiginda elllerini kanatacak kadar zor cikan switch gormedim acikcasi.
Hocam yanlış anlaşılma olmuş olabilir kusura bakmayın ama benim klavyemde de alt kısmı lehimli gözüküyor ama sökülebilinir Switch kısmı. PCB arkasından Switch'in beyaz kısmına çok az bastırınca zaten o zor gelen kısmı öne doğru geldi sonra rahatça biraz çekerek çıkara bildim. Switch sökücü kargoa geliyor fakat tek eksiğim şu an yağ. Türkiye'de doğru düzgün yağ yok varsa da 400 lira. Yurt dışından alınca da saçam sapan fiyatlar bir klavye parası da lube için harcamak istemiyorum. İşe yarayacak bir yağ bulsam direkt alıp lube yapacağım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.29 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.29 (1).jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.29.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.29.jpeg
    86,2 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.30.jpeg
    166,2 KB · Görüntüleme: 10
  • WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.32.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 15.30.32.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 14
Kailh, gateron yada millmax hotswap pcblere benzemiyor bu. Daha once hic gormedim buna benzer altta lehimi olan hotswap klavye. Arastirayim bakalim biraz.

Kailh, Gateron'ya da millmax hotswap PCB'lere benzemiyor bu. Daha once hiç gormedim buna benzer altta lehimi olan hotswap klavye. Arastirayim bakalim biraz.

Hallettim hocam sağ olun tabii siz merakınız gidermek için araştırabilirsiniz. Yağ sıkıntım var şu an tek eksik o. Switchler Huano bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı