Klavye ve mouse takılmaları oluyor

Ayskan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Turizm
Merhaba.

Bilgisayarımda bir problem yaşamaktayım ve delirmek üzereyim. Normal ve günlük kullanımda (oyun hariç) hiçbir sorun yaşamadığım klavye ve mouse, nedense bazı oyunlara girince takılmalara, drop yememe sebep oluyor. Örnek veriyorum LoL, Dying Light 2, Cyberpunk, Satisfactory, Palworld gibi oyunlarda wasd tuşlarına veya klavyede herhangi bir tuşa ardı adına bastığımda veya mouse ile beraber bastığımda donma oluyor ve tuşlar ile fareye tıklamayı bıraktığımda oyun direkt pürüzsüz akmaya devam ediyor.
Ben hızlı hareket ederek kullanmaya başlarsam klavyeyi & fareyi drop/donma meydana geliyor ve oynattırmıyor.

Ancak bu olay BF2042, Shadow of the Tomb Raider, God of War, CS2 gibi bazı oyunlarda da hiç olmuyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Klavye - SteelSeries Apex Pro.
Mouse - Logitech G502 X Plus Hero.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Bilgisayarımda bir problem yaşamaktayım ve delirmek üzereyim. Normal ve günlük kullanımda (oyun hariç) hiçbir sorun yaşamadığım klavye ve mouse, nedense bazı oyunlara girince takılmalara, drop yememe sebep oluyor. Örnek veriyorum LoL, Dying Light 2, Cyberpunk, Satisfactory, Palworld gibi oyunlarda wasd tuşlarına veya klavyede herhangi bir tuşa ardı adına bastığımda veya mouse ile beraber bastığımda donma oluyor ve tuşlar ile fareye tıklamayı bıraktığımda oyun direkt pürüzsüz akmaya devam ediyor.
Ben hızlı hareket ederek kullanmaya başlarsam klavyeyi & fareyi drop/donma meydana geliyor ve oynattırmıyor.

Ancak bu olay BF2042, Shadow of the Tomb Raider, God of War, CS2 gibi bazı oyunlarda da hiç olmuyor.

Dying Light 2'de kapı açarken, loot yaparken ve konuş tuşuna basarken gecikiyor bendede.

Merhaba.

Olası çözümler:

1.Klavye ve fare'nin donanım sürücüleri güncelleyin.Sorun devam ederse, mevcut sürücülerin sürüm numarasını bir sürüm düşürün.(downgrade)

2.Windows "Aygıt Yöneticisinden" klavye ve fare'nin sürücülerini devredşı bırakıp, 10-20 sn.'ye sonra etkinleştirin.(bunu yapmadan önce harici bir klavye takın usb yuvasına) eğer yok harici bir klavye bu adımı görmezden gelin.

3.Windows'un defender denilen baş belasının sürücüleri engellemediğinden emin ol.

Dying Light 2'de kapı açarken, loot yaparken ve konuş tuşuna basarken gecikiyor bende de.

Hmm. Bendeki olay tam olarak böyle bir şey değil.

Olası çözümler:

1.klavye ve Fare'nin donanım sürücüleri güncelleyin. Sorun devam ederse, mevcut sürücülerin sürüm numarasını bir sürüm düşürün.(downgrade)

2.Windows "aygıt yöneticisinden" klavye ve Fare'nin sürücülerini devredşı bırakıp, 10-20 sn.'ye sonra etkinleştirin.(bunu yapmadan önce harici bir klavye takın USB yuvasına) eğer yok harici bir klavye bu adımı görmezden gelin.

3.Windows'un Defender denilen baş belasının sürücüleri engellemediğinden emin ol.

Hepsini denedim ve kontrol ettim ama yine işe yaramadı :(

Ürünlerle ilgili tüm yazılımları silin. Ardından Aygıt Yöneticisinden ilgili cihazları bulun, sağ tıklayın ve cihazları kaldırın. Ardından ikisini de çıkarıp tekrar takın. Bir süre bekleyin ve oyuna girin. Benden bu kadar :)

Ürünlerle ilgili tüm yazılımları silin. Ardından Aygıt Yöneticisi'nden ilgili cihazları bulun, sağ tıklayın ve cihazları kaldırın. Ardından ikisini de çıkarıp tekrar takın. Bir süre bekleyin ve oyuna girin. Benden bu kadar :)

Öncelikle desteğin için çok teşekkür ederim.
Çok fazla şey denememe rağmen çok basit bir şekilde sorunumu çözdüm.
Cooler Master HAF 700 EVO kasasının uygulaması masterplus+ programını açık bırakırsam bütün USB bağlantılarım yavaşlıyor. Programdan çıktım ve tüm donmalar/takılmalar ortadan kalktı. Şaka gibi.

Tekrardan herkese çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı