Klavye Yay Yağlama

blavlmao

Hectopat
Makaleler
1
Yer
36
Merhaba, Blue Switch'li bir klavyem var, hangi marka olduğunu söylemeyeceğim. Ancak sevmediğiniz markalardan olduğuna emin olabilirsiniz. Lubing işlemini yapmak istiyorum ancak okuduğuma göre Blue olanlarda basış hissiyatında bir düşüş yaşanıyormuş. Öncelikle bunun ne demek olduğunu sormak isterim. İkinci sorum ise şu, klavye tuşlarının bazılarından yay sesi çıkıyor, klavye 2-3 aylık, zaten Lubing'i bunun için yapmak istiyordum. Garantiye gönderebilir miyim? Kaç güne gelir? Sorularım bu kadardı, cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1- Clicky Switchlerde Lubing işlemi sonrası hissiyat kaybı olduğu kesin bir şey değil ama çoğunluk böyle söylüyor.

2- Garantiye gönderdiğinizde Lube yapmazlar.

Yay sesini engellemek için Lubing yerine PCB'nin altına uygun süngerlerden koyabilirsiniz.
Garantiye değişim için göndermeyi planlıyordum, sünger derken nasıl tip sünger? Belirtir misiniz?

Garantiye değişim için göndermeyi planlıyordum, sünger derken nasıl tip sünger? Belirtir misiniz?
Bunun gibi;
Hepsinin uygun olmayacağını da belirteyim.

FYI, the foam used to ship the KBDFans 5* case works great to dampen the  metallic ping of the case : MechanicalKeyboards

Bu videonun 9:30 dakikasına bakın. Zaman ayarlı zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi;
Hepsinin uygun olmayacağını da belirteyim.

FYI, the foam used to ship the KBDFans 5* case works great to dampen the  metallic ping of the case : MechanicalKeyboards

Bu videonun 9:30 dakikasına bakın. Zaman ayarlı zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O biraz mümkün değil gibi, sadece belirli tuşlara yönelik olanları var mı? Klavyenin içini açmadan olanlar vb. Tek sorunum Caps Lock ve S tuşu ile.

Klavyenin içini açmadan yapamazsınız. Tek çareniz Lube yapmak o zaman.
Şu an switchlerin de yerinden oynamadığını fark ettim. Lehimlemişler resmen. :)

Neyse, yine de teşekkürler. Başka tuşlardan da gelmeye başlarsaaaaasasasaaaaaaaas

ALLAHIM A TUŞUNDAN DA GELMEYE BAŞLADI...
2-3 tuş daha böyle olursa belki düşünebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı