Çözüldü Klavyeme ice tea döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Marling

Femtopat
Daha fazla  
Dizi izlerken dediğim gibi klavyeme ice tea döküldü bir tuşa basınca 2 3 tuş algılıyor bende tuşları söküp kurutma makinesinde kurutup ters çevirdim klavye 5000 TL olduğu için çok korkuyorum bozulur diye sizce ne yapabilirim? Veya düzelir mi?

Çözüm
Klavye mekanik mi membran mı onu yazmalısın. 5000 TL ise mekaniktir. Membranlarda sıvı döküldüğünde enerji verirsen 3-5 tuş basmaya başlar bir daha da düzelmez.

Mekanikte bütün tuşları söküp, tuş yuvalarına alkol veya kolonya spreyle sıkıp diş fırçası ile fırçalayarak şekerli kısımları temizlemelisin ve kalıntıları alıp tekrar alkol ile temizleyerek tuşları da tek tek temizleyip kuruduktan sonra tuşları yerleştirmelisin.
Hemen kurut dostum, zaten kablosuz ve mekanik. Bir sorun olursa switchlerini değiştirirsin en azından. Klavyeyi ters çevirip arkasına vurabilirsin veya vidalarını sakince açarak içinde ki suyu dökebilirsin.

Logitech G715.

Mekanik klavye.
Klavyenizin switchleri çıkmıyor. Geçmiş olsun. Tuş kapaklarını çıkart, switchlerinin görünen kısmını sil bi' bakalım en azından.

Hemen kurut dostum, zaten kablosuz ve mekanik. Bir sorun olursa switchlerini değiştirirsin en azından. Klavyeyi ters çevirip arkasına vurabilirsin veya vidalarını sakince açarak içinde ki suyu dökebilirsin.
Ürün hot-swap değil.

Benzetmek gibi olmasın. Benim 2 tane klavyem vardı biri Apple. Onları söküp temizleyip yıkamıştım kuruturken tam kurumadan geri topladım ikisi de 3-5 tuş basmaya başladı bazı tuşlar basılı kalıp duruyordu. Bir daha düzelmediler.
Biri rahmetli oldu diğeri bitkisel hayata girdi tuşlar basılı kaldı atık oldu.
Klavyenin beynine sıvı kaçtıysa geçmiş olsun.

Şu anda klavyenin her yerini kolonya ile sildim swtichlerini falan ters çevirip kurumaya bıraktım yarın bakacağım düzelmez ise essela.

Klavye mekanik mi membran mı onu yazmalısın. 5000 TL ise mekaniktir. Membranlarda sıvı döküldüğünde enerji verirsen 3-5 tuş basmaya başlar bir daha da düzelmez.

Mekanikte bütün tuşları söküp, tuş yuvalarına alkol veya kolonya spreyle sıkıp diş fırçası ile fırçalayarak şekerli kısımları temizlemelisin ve kalıntıları alıp tekrar alkol ile temizleyerek tuşları da tek tek temizleyip kuruduktan sonra tuşları yerleştirmelisin.

Sağ olasın hocam, dediklerini yaptım klavye düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı