Klavyeye şekerli içecek döküldü

atiince

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5; İşlemci: AMD APU İşlemci Ryzen 5 3550H ve AMD Vega 8, Ekran Kartı: AMD RX560X, RAM: 16GB, SSD: 250GB M.2, Samsung 860 EVO 1TB

PS5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Merhaba. Dün akşam saatlerinde klavyemin üzerine şekerli içecek döktüm ve sanıyorum ki Switch'lerin içinede kaçacak olsa gerek bazı tuşlar biraz sert ve kasıntılı çalışıyor. Çözüm olarak ıslak mendille Switch'lerin içini temizledim ama yine aynı oldu. Acaba bu Switch'lere izopropil alkol döksem o yapışkan his gider mi? İzopropil alkolün yalıtkan olduğunu çözücü olduğunu biliyorum ama emin olamadım. Daha önce deneyim eden çözüm bulan varsa ve cevaplarsa sevinirim. Klavye: HyperX Origins 60 red Switch.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dün akşam saatlerinde klavyemin üzerine şekerli içecek döktüm ve sanıyorum ki Switch'lerin içinede kaçacak olsa gerek bazı tuşlar biraz sert ve kasıntılı çalışıyor. Çözüm olarak ıslak mendille Switch'lerin içini temizledim ama yine aynı oldu. Acaba bu Switch'lere izopropil alkol döksem o yapışkan his gider mi? İzopropil alkolün yalıtkan olduğunu çözücü olduğunu biliyorum ama emin olamadım. Daha önce deneyim eden çözüm bulan varsa ve cevaplarsa sevinirim. Klavye: HyperX Origins 60 red Switch.

Switch'leri çıkardıktan sonra dökebilirsiniz diye düşünüyorum ama iyice kurduğundan emin olmak lazım. Bende de olmuştu yedek Switch'i takmıştım.

Tuşları çıkartın. Bir kabın içine koyun ,bir fırça yardımı ile tuşları teker teker silin ve peçeteye yatırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı