Klima açıkken PC elektriği kesiliyor

n i s a

Kilopat
Merhabalar, dün odama 2. el eski sayılabilecek bir klima taktırdık. Klima çalışırken bazen monitördeki görüntü anlık olarak kesiliyor. Bazen durduğu yerde oluyor bazen açma düğmesine bastığımda. Odadaki farklı bir prize takmayı denedim bilgisayarı fakat onda da oluyor. Sürekli böyle olursa bilgisayarımı bozacağından korkuyorum. Bu neden olur ve nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Klima ani olarak çok güç tüketiyor dur ve PC'ye yeterli güç gitmiyordur. PC de akım korumasi varsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

Başka bir odanın prizine takın. Şalter panosunda 2-3 adet şalter olur (dairenin içindeki) ve her birine bir kaç oda bağlıdır. Ayrı odalara bağlı şalter hattına ait bir odada deneyin. Muhtemelen ürünün güç konusunda problemi var ve dengesiz.

Direkt olarak sigorta kutusundan ayrı bir hat çektirin. Elektrikçi çağırın derim. Böyle olursa sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Tesisatınız muhtemelen çok dandik ve klima çalışırken PC'nize yeteri kadar akım gitmiyordur komple tesisatı değiştirirseniz düzelir veya çok pahalı biz idare ederiz derseniz bilgisayara akım korumalı priz takın klima yüzünden sistemleriniz yanabilir.

Tesisatınız muhtemelen çok dandik ve klima çalışırken PC'nize yeteri kadar akım gitmiyordur komple tesisatı değiştirirseniz düzelir veya çok pahalı biz idare ederiz derseniz bilgisayara akım korumalı priz takın klima yüzünden sistemleriniz yanabilir.
Eski bir binada oturuyoruz. Komple tesisatı değiştirmek çok mu masraflı olur? Ortalama bir fiyat bilginiz var mı?

Geri
Yukarı