Klima önerisi

Servis konusunda Arçelik iyi firma bence. Ayrıca biz de klimasini kullandik ve memnunduk. Vestel firmasının da klima konusunda kötü olduğunu düşünmüyorum. Servisleri de tahminimce iyidir. Jira hocam da demiş zaten vesteli.

Bir tane Daikin klima kullanan kişiden duymuştum. Teknik servisi aradık. 1 hafta oldu ve gelen giden yok demişti. O zaman lafımı geri aliyim. Bölgeden kaynaklanmış olabilir.

Bende daıkın kullanıyorum. Bulunduğum bölgede sadece bir tane servis var. Bahsettiğim servis birçok firmanın bayiliğini almış, ana bayi değil yani. Neyse demek istediğim konu bu adamlar müşteriyi nasıl dolandırayım prensibine bürünmüş derecede iş yapıyor. Ama işini hakkıyla yapan servisleride mevcut. Ama dediğinizde haklısınız Türkiye' de genel olarak daıkın servisleri ortalamanın altında hizmet vermekte.
Şöyle bi not ekleyeyim, servis konusunda arçelik derim çünkü bölgede ki bayi müşteriyi dolandırmaya kalkamıyor, müşteriyi umursamamazlık yapamıyor, şu tarihte geliriz dediklerinde gecikmiyorlar. Çünkü merkezi yönetimi çok sıkı. Hatta şimdi servise çıkan elemana müşteri puan veriyor, o puanlarla servis çalışanına altın ve para hediyeleri veriyor arçelik.

Hocam örnek vereyim genel olarak arçelik servisi kadar kaliteli hizmet sunan firma sayılı derecede diyebilirim.
Ama bölgeyle ilgilenen yetkili servisler rezalet derecede kötü olabilir.
Arçelik kadar da bozulan alet yok ama. :D

Arçelik servis ve garantiden kazanıyor.

Arçelik kadar da bozulan alet yok ama. :D

Arçelik servis ve garantiden kazanıyor.

Ürün kalitesi olarak değerlendirmek gerekirse 3.sınıf belki daha altı diyebilirim. Ürünlerin parçalarını arçelik üretmiyor Çin' de anlaşmalı üretim yerleri var. Anlaşmalarda genel olarak fiyat sonra kalite gelir. Örneğin 1 adet buzdolabı motorunu x fiyata, x+1 fiyata, x+2 fiyata vs. üretiyorlar. X fiyata üretilen tahmin edildiği gibi kalitesiz ürün oluyor fiyat yükseldikçe kalite artıyor. Bu arada şunu belirteyim Çin malı dandik olur algısı yanlıştır x+2 fiyatını veren firmaya kaliteli, x fiyatını veren firmaya daha kalitesiz üretim yapıyor.

Klima bir kere alınıp da çok rahat edilecekse ve az elektrik parası ödenecekse Mitsubishi Electric İnverter Klima'yı öneririm. BTU (Isı yükü veya kapasite) değerini oda hacmine (Eni ve boyu ampirik hesaplarda yeterli) , cam sayısı, kapı sayısı, kişi sayısı, odanın cephesi, vb. bazı kriterleri BTU hesaplama sitesinde yerine yazıp gerekli BTU'yu yaklaşık olarak hesaplarsınız. 1 Ağustos 2015' den beri sorunsuz olarak kullanıyorum.

Edit: Arçelik markasını buzdolabı, çamaşır makinesi, robot, vb büyük ve orta büyüklükteki ev eşyalarında veya cihazlarında, simbo'yu küçük ev aletlerinde blender, rondo, yumurta pişirici,v b. ürünlerde, samsung markasını tv ve akıllı cepte, LG markasını ise monitörde tavsiye edebilirim, bu markaları kullanan kullanıcı olarak. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen bir arıza verdi. Dış ünitede PCB arızalanmış. Granti kapsamında hızlıca değişti. Onun dışında gayet memnunuz. Hatta bu olay memnuniyetimizi pekiştirdi :D

Geri
Yukarı