Klon Arduino Uno kod yüklenmiyor

Son düzenleme:
Hala Serial monitorde çıktı yok
Sketch'te 2 numaralı pin'i belirttiniz değil mi? Eğer yine de çıktı yoksa kütüphanede alıcı modülle ilgili programı kurmalısınz.

Onu bilmiyorum ama linki bu

Hala Serial monitorde çıktı yok
Sensörünün + kutubuna 100 ohm direnç eklemeyi dener misin. Sensör sağlamsa ısınmaması gerek.

@Prisvx.q
images.png

images (40).jpeg

Isınmıyor şu an ama projem için almıştım yazık oldu yanında bir de LED var o ne işe yarıyor.

Kod yükleme konusunda eğer RX ve tx pinlerini çıkarmak ile uğraşmak istemiyorsanız kodunuza basit bir software Serial ekleyebilirsiniz basitçe bilgisayar ile haberleşme için Arduino'nun sizin belirlediğiniz pinleri kullanmasını sağlayan bir kütüphane size kod parçası olarak yazmanız gereken bloğu atabilirdim ancak kendiniz deneyerek öğrenmeniz sizin için daha kalıcı olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
konu için bu videodan yola çıkabilirsiniz (bu yöntem gelişmiş bir yöntemde olsa sürekli kod yükleme işlemlerinde pin sökmekden daha basit ve tek seferde halledilebilir)

Şu an ısınmıyor ama şimdi de çıktı yok yanı en baştan beri yok.

Yanlış bağlantıdan kısa devre olmuş olabilir ya da aşırı gerilim sebebiyle de sorun oluşmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı