KMH hesabı açılmalı mı?

Xeytan

Hectopat
Yer
Cheyenne
Bir gelirim yok şu an, üniversite mezunuyum.
Haliyle para lazım oluyor, kmh hesabı açmak mantıklı mı? Elimde TEB kartı var, kullanmalı mıyım? Geri ödemeleri nasıl oluyor? Ödeme gecikirse neler oluyor? Biraz bilgi verebilir misiniz? Mantıklı mı kullanmak?

Gelir sahibi olmadan kullanmanızı önermem.
Onun da kredi kartlarındaki nakit avans gibi faizi oluyor. Her ay harcadığınız para, eksi bakiye olarak çıkıyor. Bazı bankalar en faiz kadarını ödemenizi istiyor, bazıları her ay en az bir defa artı bakiyeye geçmenizi istiyor.

Kmh hesabı bildiğin kredi kartı gibi çalışır fakat özünde bir çeşit kredidir. Ödemediğin zaman gecikme faizi işletilir, uzun süre ödemezsen kredi kartı ya da kredi kullandığında uygulanan prosedürler aynen uygulanır dostum. Ayrıca ödemediğinde ya da geciktirdiğinde kredi notun olumsuz etkilenir. Çok ihtiyacın varsa kullan ancak gerçekten gerektiğinde kullan çünkü sana bedavadan harcıyormuşsun gibi gelecek ve bu dipsiz bir kuyu. Sonra gittikçe daha çok kullanıp daha çok borçlanırsın çünkü o borcu ödeyebilmek için elindeki parayı kullanacaksın elinde nakit olmadığı için tekrar kartta ödeme yaparak açtığın o boşluğu kullanacaksın bu döngüden çıkmak zor, ama bunu kontrol edebilirim diyorsan kullan tabi karar senin.

Kmh hesabı bildiğin kredi kartı gibi çalışır fakat özünde bir çeşit kredidir. Ödemediğin zaman gecikme faizi işletilir, uzun süre ödemezsen kredi kartı ya da kredi kullandığında uygulanan prosedürler aynen uygulanır dostum. Ayrıca ödemediğinde ya da geciktirdiğinde kredi notun olumsuz etkilenir. Çok ihtiyacın varsa kullan ancak gerçekten gerektiğinde kullan çünkü sana bedavadan harcıyormuşsun gibi gelecek ve bu dipsiz bir kuyu. Sonra gittikçe daha çok kullanıp daha çok borçlanırsın çünkü o borcu ödeyebilmek için elindeki parayı kullanacaksın elinde nakit olmadığı için tekrar kartta ödeme yaparak açtığın o boşluğu kullanacaksın bu döngüden çıkmak zor, ama bunu kontrol edebilirim diyorsan kullan tabii karar senin.

Vallahi hocam, kullanmamak daha mantıklı geldi şimdi ama kontrol edebilirim diye düşünüyorum.
Çok ihtiyacımdan kasıt, lazım oluyor, artık ailemden isteyemiyorum, utanıyorum. İş bulana kadar yapabileceğim bir şey aklıma gelmiyor.
Zaten çok zorunlu olmadıkça harcamam KMH’den.

Geri
Yukarı