KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle iyi günler, benim bilgisayar tam bir baş belası 3 senedir çözüm bulamadım az önce bir mavi ekran daha yedim belki birisi anlar neden olduğunu kimseden net cevap alamadım kaçıncı konum bu. Şimdiden teşekkürler.

Minidump Dosyası.

BattleEye yazılımını kaldırdığından emin ol. Kuruluysa RGB Fusion yazılımını kaldır.
CMD'yi yönetici olarak başlat ve SFC /scannow, chkdsk /f /r komutlarını gir. (Y/N seçeneğinden Y'yi seç ve yeniden başlat.)
BattleEye yazılımını kaldırdığın halde sorun devam ediyorsa onunla çalışan oyunları kaldır.

BattleEye yazılımını kaldırdığından emin ol. Kuruluysa RGB Fusion yazılımını kaldır.
CMD'yi yönetici olarak başlat ve SFC /scannow, chkdsk /F /r komutlarını gir. (Y/N seçeneğinden Y'yi seç ve yeniden başlat.)
BattleEye yazılımını kaldırdığın halde sorun devam ediyorsa onunla çalışan oyunları kaldır.

Şu anlık mavi ekran yok. Ekranım kararıyor. Bu çözümler ona da işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anlık mavi ekran yok. Ekranım kararıyor. Bu çözümler ona da işe yarar mı?
Biraz daha açar mısın? Ne yaparken kararıyor? Hata mesajı alıyor musun?

Ekran kartınız yanıt vermeyi kesmiş. Karta bir işlem yaptığınızdan bahsetmiştiniz, onu kaldırın. Eğer yine devam ederse kartta sorun vardır, mümkünse NVIDIA bir kartla değiştirin.

Ekran kartınız yanıt vermeyi kesmiş. Karta bir işlem yaptığınızdan bahsetmiştiniz, onu kaldırın. Eğer yine devam ederse kartta sorun vardır, mümkünse NVIDIA bir kartla değiştirin.

Hiçbir şey sorunumu çözmüyor... Ekranım hala kesiliyor. Ekran kartınını performansını düşürebilir miyim? Belki o zaman olur. Bu piyasada ekran kartı almak pahalı.

UV yapabilirsiniz ama bu işlem daha çok ısınma sorunlarından ötürü yapılıyor. İade edebilirseniz aynı paraya büyük ihtimalle RTX 2060 bulunabilir. Performans düşüklüğü yaşarsınız ama bu tarz sorunların olmama ihtimali artacaktır.

Ayrıca; eğer değiştirecek olursanız, DDU ile AMD kartın sürücülerini kaldırıp öyle takın NVIDIA kartı. Zaten DDU'da onun için ayar var.

UV yapabilirsiniz ama bu işlem daha çok ısınma sorunlarından ötürü yapılıyor. İade edebilirseniz aynı paraya büyük ihtimalle RTX 2060 bulunabilir. Performans düşüklüğü yaşarsınız ama bu tarz sorunların olmama ihtimali artacaktır.

Ayrıca; eğer değiştirecek olursanız, DDU ile AMD kartın sürücülerini kaldırıp öyle takın NVIDIA kartı. Zaten DDU'da onun için ayar var.
UV nasıl yapabilirim?

O konuda çok bilgili değilim, "5700 XT UV yapmak" gibi bir aratma yaparsanız burada öyle pek çok konu bulabilirsiniz. Onlara bakarak yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı