KMS güvenilir mi?

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, KMS'yi denilen şekilde CMD'den sildim. Sonra Microsoft'un sitesindeki keyi girdim. Ancak yine baktığımda aynı KMS yazıyor altta o zaman bu ne demek oluyor şimdi ve sistemde key aktif oldu. İlk girdiğimde sisteme cmdeden girmiştim KMS keyini sonrada denildiği şekilde sildim sitesinden kodu girdim yine aynı yazı çıktı şimdi bu güvenilir mi yoksa değil mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Tıklama yoluyla yani program aracılığıyla yapılan ve mantık olarak KMS (Key Management Service/Anahtar Yönetim Servisi) sistemi üzerinden yapılan etkinleştirmelerde söz konusu programın içerisine zararlı yazılım gömülmüş olması fazlasıyla olasıdır, dolayısıyla da güvenli olduğu söylenemez. Ki CMD (Command Prompt/Komut Satırı) üzerinden KMS servisi kullanılarak yapılan etkinleştirmelerde bu durum söz konusu olmayıp kısmen güvenilir olduğu söylenebilir.

Tıklama yoluyla yani program aracılığıyla yapılan ve mantık olarak KMS (Key Management Service/Anahtar Yönetim Servisi) sistemi üzerinden yapılan etkinleştirmelerde söz konusu programın içerisine zararlı yazılım gömülmüş olması fazlasıyla olasıdır, dolayısıyla da güvenli olduğu söylenemez. Ki CMD (Command Prompt/Komut Satırı) üzerinden KMS servisi kullanılarak yapılan etkinleştirmelerde bu durum söz konusu olmayıp kısmen güvenilir olduğu söylenebilir.
Yine de güvenli değil ve tavsiye edilmiyor.

Sen "bilgisayarın kapatma tuşundan başka tuş kullanmadığını düşündüğüm için üstüne gelmek istemiyorum." cümlesini nasıl ön yargılı bir şekilde yazdıysan ben de öyle bir çıkarım yaptım.
''Tek eksisi sol alttaki kısmen görünen ''Windows'u Etkinleştirin'' yazısı.''
Hayatında ayarlar kısmına 1 2 bile kere girmiş hatta masaüstünde sağ tık bastığında çıkan kişiselleştir tuşuna 1 kere bile basmış birinin bu cümleyi kuracağını hiç sanmıyorum.

Ben ilk KMS keyi CMD üzerinden girdim sonra keyi CMD'den tekrar sildim forumda konu açılmış oradan ancak bir deneme yaptım Microsoft sitesinden yine Windows üzerinden etkinleştirme yaptım key aktif oldu CMD'den kontrol ettim yine ilk girdiğim ekrandaki yazılar geldi demek istediğim sitesiyle ilk girdiğim CMD üzerindeki aynı mantık oluyor bu sebeple bu CMD'den girilen KMS bana zararsız gibi geldi çünkü program kullanılmıyor.

Evet, sonuçta KMS serverlarına bağlanıyorsun. Ha CMD ha diğer bir program.
Windows'u etkinleştirmek için orijinal KMS sunucularına bağlanmak gerekir. KMS severlarına bağlanamazsan zaten Windows etkinleşmez. Olması gereken Windows'u kurduğun zaman anahtarı girip işi bitireceksin. Kabul ettiğiyse sorun yok, kabul etmediyse başka yollara girişmeye gerek yok.

"Tek eksisi sol alttaki kısmen görünen "Windows'u etkinleştirin" yazısı."
Hayatında ayarlar kısmına 1 2 bile kere girmiş hatta masaüstünde sağ tık bastığında çıkan kişiselleştir tuşuna 1 kere bile basmış birinin bu cümleyi kuracağını hiç sanmıyorum.

Şunu diyorum; Windows'u etkinleştirmiş birinin bilgisayarı ile etkinleştirmemiş birinin bilgisayarı arasına çok bir fark olmayacak.

Ben ilk KMS keyi CMD üzerinden girdim sonra keyi CMD'den tekrar sildim forumda konu açılmış oradan ancak bir deneme yaptım Microsoft sitesinden yine Windows üzerinden etkinleştirme yaptım key aktif oldu CMD'den kontrol ettim yine ilk girdiğim ekrandaki yazılar geldi demek istediğim sitesiyle ilk girdiğim CMD üzerindeki aynı mantık oluyor bu sebeple bu CMD'den girilen KMS bana zararsız gibi geldi çünkü program kullanılmıyor.
Evet, program kurulmuyor ama orijinal olmayan ve sorunlu bir KMS sunucusuna bağlanıyorsun.

Şunu diyorum; Windows'u etkinleştirmiş birinin bilgisayarı ile etkinleştirmemiş birinin bilgisayarı arasına çok bir fark olmayacak.
Hocam madem bunu diyorsunuz başta bu cümleyi kurun çünkü ''Tek eksisi sol alttaki kısmen görünen ''Windows'u Etkinleştirin'' yazısı.'' böyle bir cümle kurulduğunda her şeyi kapsıyor.
Ayar yapmayacaksa tabii bende bir fark olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı