Rehber KMSpico aktivasyonu nasıl kaldırılır?

Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende aynı şekilde kurdum bu zararlı mı dostlar?

Dosya Ekleri

• Windows Script Host 14.03.2023 14_32_34.png
    Windows Script Host 14.03.2023 14_32_34.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 102
KMS'yi sildim ama yanlışlıkla slmgr_dlv yazdım orada KMS vs. çıkıyor. Nasıl KMS'den kurtulacağım?

Bende aynı şekilde kurdum bu zararlı mı dostlar?

Altta KMS varsa KMS vardır maalesef var.

Dosya Ekleri

• Ekran Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeıntısı.PNG
    Ekran Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeıntısı.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 97
  • Ekran Alın32tısı.PNG
    Ekran Alın32tısı.PNG
    3,2 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim yaşadığım sıkıntı hakkında bilginiz var mı? Çok moralim bozuk PC gitti diye.
Full ekran görüntüsü atarsanız karşılaştırırım.

bende aynı şekilde kurdum bu zararlı mı dostlar?
Sizde bulunuyor
1678818189947.png

Buda benimkisi
1678818218349.png
karşılaştırmayı görmüşsünüzdür umarım :)

Sistemimde KMS olduğunu düşünmüyorum ama bir bakarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1701533

Eki Görüntüle 1701536
Full ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olurum.

Geri
Yukarı