Rehber KMSpico aktivasyonu nasıl kaldırılır?

Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim açıklamada Retail channel yazıyor, ürün anahtarı kanalında da Retail yazıyor, kullanım URL'si sonunda da Retail yazıyor, lisans durumu lisanslı yazıyor bu durumda güvenilir mi acaba arkadaşlar bilen var mı? Aynı @k_carmZ hocamın atmış olduğu resimdeki gibi hepsi aynı Retail yazmakta ve lisans durumunda lisanslı yazmaktadır arkadaşlar tıpatıp aynısı. @408157 @Mexy1864 hocalarım bakar mısınız?

Retail yazıyorsa sıkıntı yok.

Merhaba,

Zamanında KMSpico ile değil de internette gezinen herhangi bir lisans numarasıyla direkt Windows'un etkinleştirme kısmından etkinleştirmiştim. CMD ve KMSpico'nun programını kullanmadım.

Dün bir baktım KMSpico'nun sunucularına bağlanmış bilgisayar, birkaç yıldır öyle gidiyormuş.
Şimdi bu rehberdeki yönergeleri yaptım.
Sağ alta Windows'u etkinleştir yazısı geldi.
Kurtulduk mu ya? İnternetten aldığım Key'i şu an girmeli miyim?

Merhaba,

Zamanında KMSpico ile değil de internette gezinen herhangi bir lisans numarasıyla direkt Windows'un etkinleştirme kısmından etkinleştirmiştim. CMD ve KMSpico'nun programını kullanmadım.

Dün bir baktım KMSpico'nun sunucularına bağlanmış bilgisayar, birkaç yıldır öyle gidiyormuş.
Şimdi bu rehberdeki yönergeleri yaptım.
Sağ alta Windows'u etkinleştir yazısı geldi.
Kurtulduk mu ya? İnternetten aldığım Key'i şu an girmeli miyim?
Girin hocam.

Temiz kurulum yapın yine garanti olması için.
Hocam hortlatıyorum kusura bakmayın, forumdaki kodları girdim, anahtar kaldırıldı ama daha malwarelar ile tarama yapmadım. Bu arada sağ altta etkinleştirilmedi yazısı da gelmedi. Bununla uğraşmayıp direk temiz kurulum yapmak istiyorum hem daha garanti oluyormuş. Nasıl yapabilirim ve yapınca bu KMSPico ve zrarlı şeylerden tamamen kurtulur muyum? Tekrar kusura bakmayın hortlattım.

1675268785033.png

Ah internet Cafe'ler ah...

Hocam hortlatıyorum kusura bakmayın, forumdaki kodları girdim, anahtar kaldırıldı ama daha malwarelar ile tarama yapmadım. Bu arada sağ altta etkinleştirilmedi yazısı da gelmedi. Bununla uğraşmayıp direk temiz kurulum yapmak istiyorum hem daha garanti oluyormuş. Nasıl yapabilirim ve yapınca bu KMSPico ve zrarlı şeylerden tamamen kurtulur muyum? Tekrar kusura bakmayın hortlattım.
Temiz kurulum, format atmak demektir. USB ile format atın. Ayrıca bu sorununuz için ayrı bir konu açınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı