Çözüldü KMSpico ile kurulan Windows nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vileblood

Decapat
Bilgisayarımı 2 ay önce aldım FreeDOS bir sistemdi ve Windows kurma olaylarını çok bilmediğim için riske atmadan bilgisayarcıya kurdurttum. Her şey normaldi lisans vesaire aktifti, KMSpico gibi bir programın varlığından bile haberdâr olmadığım için bilgisayarcının 30 liralık Key alıp Windows'u öyle aktifleştirdiğini düşündüm. Dün görev yöneticisinde Windows etkinleştirme istemcisi diye bir şey gördüm ve içime bir merak düştü. CMD'den Windows lisansının kalıcımı yoksa sürelimi olduğuna baktım ve belirli bir tarihte toplu etkinleştirmenin sona ericeğini söylüyordu. Kaba bir araştırmayla bu olay hakkında biraz bilgi sahibi oldum ama yine de ben anlamadım, bu yüzden benden daha bilgili olan insanlara sorum olacak. Acaba benim Windows lisansım bir yazılım ile mi yapıldı yoksa bir Key ile mi? Baktığım kadarıyla KMSpico ile yapılan lisanslarda bir yerlerde dosya falan oluyormuş ve ciddi bir performans düşüşü oluyormuş bende hiçbir sorun yok. Oynadığım oyunların benim sistem özelliklerim ile çekilmiş benchmarkını izliyorum aksine daha fazla FPS alıyorum bellek, disk, CPU, GPU kullanımı normal. Bilgisayarda hiçbir KMS dosyasıda bulamıyorum bu OEM Key'lerin sınırlı süreli olanlarında var mı yoksa benim Windows'um başka bir yazılım ile mi etkinleştirildi bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
KMSpico olacağını düşünmüyorum fakat dediğim Windows deneme sürümü gibi bir olay olabilir. Ya da CMD kullanılarak da etkinleştirilmiş olabilir. He format attırdığınız bilgisayarcı ile görüşüp bilgisayarınızda etkinleştirmenin korsan olup olmadığını veya nasıl etkinleştirildiğini sorun size bir problem çıkartmaz, ama diyorsanız daha güvenli ve huzur içinde kullanmak istiyorsanız formattan anlayan biri ya da kendiniz formatı öğrenip atın.
KMSpico olacağını düşünmüyorum fakat dediğim Windows deneme sürümü gibi bir olayda olabilir ya da CMD kullanılarakta etkinleştirilmiş olabilir he format attırdığınız bilgisayarcı ile görüşüp bilgisayarınızdakı etkinleştirmenin korsan olup olmadığını veya nasıl etkinleştirildiğini sorun size bir problem çıkartmaz ama diyorsanız daha güvenli ve huzur içinde kullanmak istiyorsanız formattan anlayan biri ya da kendiniz formatı öğrenip atın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim zaten benim içim rahat sadece korsanmı değil mi diye öğrenmek istedim. Az önce baktığımdada volume_bişey yazıyordu galiba korsan değil ama orada yazan süre bitince kendi ellerimle formatlayıp OEM Key alacağım cevaplarınız için teşekkürler hayırlı günler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-30 152812.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-30 152812.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 89
Şöyle bir şey var KMSpico suncuları 2019 itibarıyla kapatıldı internet gezinen KMSpico programları ya virüs ya da zararlı yazılım belki de bu Windows ilk kurduğun zaman 2 3 aylık bir deneme versiyonu olabilir ama yine de CMD ile etkinleştirme yapılmış olabilir eğer bilgisayarınızda anormal bir durum yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat diyorsanız emin olamıyorum sıfırlama ya da temiz bir formatla işi halledebilirsiniz
MyDigitalLife Forum'da orijinali var.
Cevaplarınız için teşekkür ederim zaten benim içim rahat sadece korsanmı değil mi diye öğrenmek istedim. Az önce baktığımdada volume_bişey yazıyordu galiba korsan değil ama orada yazan süre bitince kendi ellerimle formatlayıp OEM Key alacağım cevaplarınız için teşekkürler hayırlı günler.
Kimin mesajıysa Çözüm olarak işaretlersen iyi olur.

Hocam toplu etkinleştirme. Tarihinde sona erecek diyor. Kesinlikle KMSpico ile etkinleştirildiğine eminiz değil mi?

Ben biraz daha araştırdım kesin değilmiş ama olabilirmiş, eğer bilgisayarda bir şey indirmemene rağmen bir virüs varsa veya KMS adında bir dosya varsa o zaman kesinmiş program ekle kaldırdan baktığında KMS varsa vardır diyorlar. Ek olarak görev yöneticisinde çıkan her KMS adlı dosya korsan Windows'tan kaynaklı değilmiş Windows'un KMS adı altında bir hizmetimi ne varmış bunu da yazayım dedim.
Hocam Toplu etkinleştirme .. tarihinde sona erecek diyor. Kesinlikle KMSpico ile etkinleştirildiğine eminiz değil mi?
Slmgr -dli yazıp çıkanlardan benim sansürlediklerimi sansürleyip bana ss atarmısın birde birşeye bakacağımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı