Çözüldü KNGBRO Repex AC1300 5 GHz görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moon64

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Journalist

Bu üründen satın aldım ve 1-2 sürücü kurup direkt kullanmak istedim. Ancak 2.4 görmeye devam ediyorum. 1 kere 5GHz gördüm sonra bir daha çıkmadı. Alt ve üst komşuların 5GHz internetleri görünüyor benimki görünmüyor. Sebebi ne olabilir sizce?

Çözüm
Beğeni attınız sadece bir cevap beklemiştim ama 😅

Hocam modem arayüzünden yapabiliyorsanız 2.4GHz bandı iptal edip 5 GHz band görünüyor mu bir bakın diye yazmıştım siz cevap yazmayınca bende yazmadım aklıma başka bir şey gelmedi çünkü.
Cihazı USB 3.0'ra takmayı unutmayın eğer anakart destekliyorsa bunu ekleyebilirim.
Modemin modelini bilmiyorum ancak 5GHz desteklediğini biliyorum. Arayüzden kontrolleri sağladım. Ayrıca bilgisayarın da 5GHz desteklediğini doğruladım. Tek denemediğim şey aygıt yöneticisinden ayar değiştirmek. Onu da net bilemediğim için kurcalayamıyorum.

Modem arayüzünden 2.4GHz bandı iptal edebiliyorsanız edip 5GHz'nin görünüp görünmediğine bakabilirisiniz.
Fakat yine de modemin modelini verirseniz daha iyi olacaktır.

ZTE H298A HGW

Modem arayüzünden 2.4GHz bandı iptal edebiliyorsanız edip 5GHz'nin görünüp görünmediğine bakabilirisiniz.
Fakat yine de modemin modelini verirseniz daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Hocam modem arayüzünden yapabiliyorsanız 2.4GHz bandı iptal edip 5 GHz band görünüyor mu bir bakın diye yazmıştım siz cevap yazmayınca bende yazmadım aklıma başka bir şey gelmedi çünkü.
Cihazı USB 3.0'ra takmayı unutmayın eğer anakart destekliyorsa bunu ekleyebilirim.

Çözüm
3.0 USB hiç aklıma gelmemişti. Taktığım gibi görmeye başladı. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı