Knight Online için 3000-3500 TL sistem tavsiyesi

KaanOzdemirr07

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayardan oynadığım tek oyun Knight Online. Şu an Lenovo G510 i3 laptop (AMD R5 230 ekran kartı) kullanıyorum. PK haritalarında, kalabalık ortamlarda en kısık ayarlarda bile 20-40 FPS arasına düşüyor ve klavyeden dolayı da ayrıca bir zorluk çekiyorum. Oyunu bilenler vardır mutlaka, bu oyunu akıcı şekilde oynayabileceğim ve oyun içinden kasmadan video alabileceğim, maksimum 3000-3500 lira bandında mümkün ise daha ucuz sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Monitörüm var, şundan aldım; Samsung S22f350fhm 21.5" Full Hd Hdmı + Vga Led Monitör 1080p - n11.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Knight Online optimizasyon yoksunu ve eski grafik teknolojilerini halen kullanmaya devam eden bir oyun. Grafik kartı performansından ziyade en önemli kriter tek çekirdek performansı yüksek bir işlemci seçmeniz olacaktır. 2 çekirdekten fazlası bu oyunda extradan bir performans sağlamayacak. i3 7100 ve H110M bir anakart işinizi fazlasıyla görecek. Ayrıca harici bir grafik kartı almanıza da gerek yok. Oyun için Intel HD Graphics 630 yüksek FPS'ler için yeterli bir grafik işlemcidir. Daha yüksek bir grafik kartı almak daha yüksek FPS'lere erişmenizi sağlamaz.

Knight Online optimizasyon yoksunu ve eski grafik teknolojilerini halen kullanmaya devam eden bir oyun. Grafik kartı performansından ziyade en önemli kriter tek çekirdek performansı yüksek bir işlemci seçmeniz olacaktır. 2 çekirdekten fazlası bu oyunda extradan bir performans sağlamayacak. i3 7100 ve H110M bir anakart işinizi fazlasıyla görecek. Ayrıca harici bir grafik kartı almanıza da gerek yok. Oyun için Intel HD Graphics 630 yüksek FPS'ler için yeterli bir grafik işlemcidir. Daha yüksek bir grafik kartı almak daha yüksek FPS'lere erişmenizi sağlamaz.
Bende İ7 8700K ve GTX 1080 var ama bende aynı sorun var FPS 400 iken yanına 10-15 tane oyuncu gelince bile bir anda FPS 200-250den 90-100'e düşüyor.Hatta moradonda 30-40 FPS düşüyor.Bu oyunda 200 FPS altına düşmüyorum bilmem 400 FPS alıyorum felan diyenler ya yalan söylüyorlar yada bizim çözemediğimiz bir problem var.Bu arada İ7 8700K tek çekirdek performansında birinci sırada.Belki başka bir birleşenimden kaynaklıdır belki sadece yazılımsal bir konudur o kadar net bilemeyeceğim ama hiç zevk vermiyor bu şekilde oyun ve bilgisayar.Aldığım kasa aşağıdaki linkte mevcut.
Intel Coffee Lake i7 8700K 3.7GHz, GTX1080 8GB, 16GB DDR4, 250GB M.2 SSD, 1TB HDD 750W 80+ Bronze Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

@Mehmet2720

Eski grafik motorları en iyi performansı eski platformların güçlü modellerinde veriyor. Yeni donanım platformları, güncel teknolojiye yöntelik geliştirmeler ile üretim süreci gerçekleşiyor. Eski donanımların daha yüksek performans vermesi olağandır. Tek çekirdek performansı, optimizasyonun ve grafik motorunun eskiliği altında her zaman ezilme payına sahiptir.

Kısacası suç tamamen oyun motoru algoritmasını ve yazılım mimarisini güncellemeyen NTTGame'nindir.

@Mehmet2720

Eski grafik motorları en iyi performansı eski platformların güçlü modellerinde veriyor. Yeni donanım platformları, güncel teknolojiye yöntelik geliştirmeler ile üretim süreci gerçekleşiyor. Eski donanımların daha yüksek performans vermesi olağandır. Tek çekirdek performansı, optimizasyonun ve grafik motorunun eskiliği altında her zaman ezilme payına sahiptir.

Kısacası suç tamamen oyun motoru algoritmasını ve yazılım mimarisini güncellemeyen NTTGame'nindir.
Bende zaten oyunu bırakma kararı aldım ya.GTX 1080 ve İ7 8700K ile Knight Online oynamak zaten bu sisteme hakaret.Daha güncel oyunlara bakıyorum artık.Ama Knight Online oynayan birisinin başka oyunlarda tutunmasının ne kadar zor olduğunu Knight Online oynayan bilir ancak.Hayırlısı olsun belki bir gün bu oyunada kapsamlı bir güncelleme gelir.

Konuyu açalı çok olmuş :LOL: Maddi durum ve üşengeçlikten erteleye erteleye geçen akşama kadar mevcut Laptop'umla oynamaya devam ettim ancak artık aramızda değil :mutlu: Mecburen yeni bilgisayar almak durumundayım biraz bakındım youtube'tan falan ama net birşey çıkaramadım ancak şunu gördüm; V3-M1050TA-1202/R3 1200/MSI GTX1050Ti 4GB AERO/8GB RAM/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA Bunun için ne diyorsunuz? Oyun içi video'da alacağımı hesaba katarsak, şunu veya şunları al diyebileceğiniz bir sisteme ihtiyacım var. Yukarıda belirttiğim monitörü yakın bir arkadaşıma parası karşılığında hiç kullanmadan verdim, yeni bir monitöre de ihtiyacım var ancak o da hiç hakim olduğum bir konu değil.

Minecraft için sistem toplamak isteyen arkadaş bence sen kumda oynamak için kazma kürek topla.
Knight Online bir çok yönüyle "bozuk" bunu biliyorum, ilkokuldan beri birlikte olduğum arkadaşlarımla oynuyorum, çocukluğumuzun oyunu. Diğer oyunları da denedim ancak ilgimi çekmedi çekmiyor, hoşuma gitmiyor, KO harici en son TWD serisini oynadım.

Mönitör seçimi çok kötü. Aynı fiyata VA Panel HDMI mönitörler satılıyor.
En son mesajımda belirttiğimi okumamışsınız tekrar yazayım, sistemi toplamadım için monitörüm boşta duruyordu, yakın bir arkadaşıma parası karşılığında verdim. Şuan o da elimde yok yenisine ihtiyacım var, sisteme ek olarak ayrıca alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı