Knight Online için 4000 TL PC toplama

Yanlış Bilgilendirme
Sakın ama sakın AMD alma. Oyunu bilmeyenlerin verdiği önerile kulak asma. Alabileceğin tek çekirdek performansı en yüksek işlemciyi alman gerekiyor. Kesinlikle AMD tercih etme. Bu eski bir oyundur, çoklu çekirdekler ile anlaşamaz. Tek çekirdek performansın ne kadar iyiyse bu oyunda o kadar iş yaparsın.
Kardeşim çok bilmiş gibi çıkmış konuşuyorsun. Oyunu bilmeyen sensin. AMD > Intel bu çok basit birşey. Sakın ama sakın intel almayın. Oyunu bilmeyenlerin verdiği önerilere kulak asmayın.

Kardeşim çok bilmiş gibi çıkmış konuşuyorsun. Oyunu bilmeyen sensin. AMD > Intel bu çok basit birşey. Sakın ama sakın intel almayın. Oyunu bilmeyenlerin verdiği önerilere kulak asmayın.
@Recaizade Mahmut Efendi %100 haklı. ben nvidia ekran kartıyla knight'ı sorunsuz oynuyo ve video çekiyodum. amd ekran kartına(nvidiadan daha iyi özelliğe sahip) geçtim. ne video çekebildim, ne de verim alabildim.

not: ekran kartı özelinde konuşuyorum sadece.

R5 2600X ve GTX 1080 ile Knight Online'de 100 FPS üstüne çıkamıyorum. Moradon'da ve kalabalık alanlarda FPS 40 hatta 30 civarına düştüğü oluyor. Bence siz oyunu bilmiyorsunuz.

Günümüzde AMD'nin İntel'i tokatladığı ne kadar gerçekse Knight performansı için İntel alınmasının şart olduğu da bir gerçek.

Bu konu altında AMD > İntel yazanlar bu oyunu oynamamışlardır. Oynadılar ise de oynadım demesinler lütfen.

Sadece knight onlinemi oynanacak bu bilgisayarda?
Geleceğe yönelik ise amd seçilmeli fakat sadece bu oyun ise intel seçilmelidir.
AMD ile karşılaştırınca Intelin eski işlemcileri bile daha fazla performans veriyordur. Çünkü oyun tekli çekirdek performansına bakıyor. AMD 6 sene yeni işlemci çıkarmayınca, 10 seneden fazla süre Intel lider olunca her şey optimizasyonunu Intel'e göre ayarladı.

Arkadaşlar hepiniz çok biliyorsunuz kral sizsiniz. Oyundaki Amd ekran kartı performansı konusunda haklısınız, fakat Nvidia ekran kartı ve Amd işlemci ile oyunu oynarken multi core seçeneğini seçerek bu oyunu oynarsan moradon harici hiç bir yerde düşük fps almıyorsun. Ezbere yorumlar yapılıyor cidden komedi.

Knight Online için özellikle asas karakterini oynuyorsan kesinlikle AMD bir işlemci alma. Yer yer 20 fps değerine kadar düşersin. Oyunda multicore özelliğinin bulunması Ryzen alabilirsin anlamına gelmiyor. Multicore Knight Online için geçersiz. Öneren kişiler kesinlikle bu oyunu tam anlamı ile oynamamış kişilerdir. İşlemci tarafında tercihin mutlak suretle Intel'in ulaşabileceğin en yüksek işlemcisi olsun. Tavsiyem i5 9600k'dır. Ekran kartını istersen R7 240 al, o kadar önemli değil çünkü.

Ek olarak oyunda tecrübe sahibi olan kişilerin birçoğunun elinde 8700k mevcut. Ekran kartları ise 1050 veya türevleri. Oyun cidden bozuk ve motoru da oldukça eski. AMD işlemci alıp da sonradan vah vah etme. Tabii bunların tamamını sadece Knight Online oynayacağını belirttiğin için söyledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı