Knight Online tarzında geliştirilen mobil oyun için fikir önerisi

kuskuncocuk

Femtopat
Merhaba, oyun geliştiren küçük bir ekibiz, fikir almak ve oyunu geliştirmemize daha çok yardımcı olması için bu konuyu oluşturuyorum. Eğer yanlış yer ise özür dilerim ilk olarak.

Bir gün Knight Online adlı oyunun bir mobil sürümünü yapmak istedik ama bunu kendi tarzımız ile farklı bir şekilde yapmak istedik.

Oyunun kodlama dahil %90 civarında tamamlamış bulunuyoruz. Oyundaki eşyalar ve diğer şeyler, harita tasarımları dahil kendi halimizde tamamladık.

Oyun içinden görseller göstereceğim ve sizden fikirler almak istiyorum, daha fazla ne eklenebilir ve yapılabilir.

Yakında bir demo paylaşacağım, sunucu ayarlayabilirsem o zaman. ( şu anda oynanabilir en azından demo mevcut )

Sadece fikirlerinizi istiyorum, neler yapılabilir, neler eklenebilir. Tüm önerilere açığım.

Dosya Ekleri

• Town dan bir görüntü 2.png
    Town dan bir görüntü 2.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 69
  • Lightining Skilleri.png
    Lightining Skilleri.png
    523,6 KB · Görüntüleme: 50
  • Master Skilleri.png
    Master Skilleri.png
    406,4 KB · Görüntüleme: 54
  • Görevler.png
    Görevler.png
    731 KB · Görüntüleme: 54
  • Market Alanı.png
    Market Alanı.png
    470,7 KB · Görüntüleme: 52
  • Pazaryeri.png
    Pazaryeri.png
    444,5 KB · Görüntüleme: 52
  • Karakter Bilgilendirme.png
    Karakter Bilgilendirme.png
    251,1 KB · Görüntüleme: 47
  • Genel Ayarlar.png
    Genel Ayarlar.png
    592,5 KB · Görüntüleme: 45
  • Grafik Ayarları.png
    Grafik Ayarları.png
    471,1 KB · Görüntüleme: 47
  • Ayarlar.png
    Ayarlar.png
    457,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Ice Skilleri.png
    Ice Skilleri.png
    520,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Fire Skilleri.png
    Fire Skilleri.png
    531,7 KB · Görüntüleme: 36
  • Basit Skiller.png
    Basit Skiller.png
    442,3 KB · Görüntüleme: 32
  • Town dan bir görüntü.png
    Town dan bir görüntü.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 38
  • Araç Gereç Shop.png
    Araç Gereç Shop.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 38
  • Potion Shop.png
    Potion Shop.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 34
  • Banka.png
    Banka.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 29
  • Item Upgrade.png
    Item Upgrade.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 26
  • Bonus Upgrade.png
    Bonus Upgrade.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 30
  • Upgrade Shop.png
    Upgrade Shop.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 26
  • Inventory Equipment.png
    Inventory Equipment.png
    370,7 KB · Görüntüleme: 24
  • Inventory.png
    Inventory.png
    336,5 KB · Görüntüleme: 39
Karakter menüsünde Py Defans yerine Py Defence yazsanız yeter bence, onun dışında çok güzel gözüküyor :)

Binek sistemi ve pet sistemi mevcut onları da ekledim :D

Dosya Ekleri

• Binek Sistemi - At.png
    Binek Sistemi - At.png
    414,4 KB · Görüntüleme: 35
  • Kediler.png
    Kediler.png
    381,3 KB · Görüntüleme: 31
  • Kedi - pet sistemi.png
    Kedi - pet sistemi.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 54
Video var mı animasyonlar vs nasıl görünüyor merak ettim. Metin2 mobile çok iş yaptı bu da sağlam yapılabilirse güzel iş yapar.

Video var mı animasyonlar vs nasıl görünüyor merak ettim. Metin2 Mobile çok iş yaptı bu da sağlam yapılabilirse güzel iş yapar.

Animasyonlar üzerinde çalışıyoruz halen yapılacak işleri var 2 kişi yapmaya çalışıyoruz bu yüzden fazlasıyla yavaş şekilde gelişiyor. Müsait olduğumda video çekeceğim ve paylaşacağım.

Hocam knight'a 12 senesini vermiş bi oyun geliştiricisi olarak manyağı olurum ben bu tarz çıkarsa. Online oyunların en zor şeyi kullanıcı çekmek. Ama knight gibi bi oyunda bu nispeten daha kolay olur. Motor olarak ne kullanıyorsunuz?

Hocam Knight'a 12 senesini vermiş bir oyun geliştiricisi olarak manyağı olurum ben bu tarz çıkarsa. Online oyunların en zor şeyi kullanıcı çekmek. Ama Knight gibi bir oyunda bu nispeten daha kolay olur. Motor olarak ne kullanıyorsunuz?

Unity kullanıyoruz. Bende Knight Online aşığı olarak, çok fazla bozmadan dengesini ayarlamaya çalışıyorum, saldırı dengesi, canavar dengesi, drop dengesi buna göre orijinale bağlı kalarak geliştiriyoruz, tabii ki biraz yorumlayarak. Ayrıca otomatik oynama gibi saçmalıklar olmayacak bu oyunları saçma bir hale getiriyor.

Kanat ve peri eklemeyi unutma ve bir sürü uniq itemler takılar vs. bir de pathos glove olmazsa olmazım.

Pelerin ve pathos oyunda mevcut birazdan resimlerini atacağım :D

Unity kullanıyoruz. Bende Knight Online aşığı olarak, çok fazla bozmadan dengesini ayarlamaya çalışıyorum, saldırı dengesi, canavar dengesi, drop dengesi buna göre orijinale bağlı kalarak geliştiriyoruz, tabii ki biraz yorumlayarak. Ayrıca otomatik oynama gibi saçmalıklar olmayacak bu oyunları saçma bir hale getiriyor.

Pelerin ve pathos oyunda mevcut birazdan resimlerini atacağım :D
Kolay gelsin. Network çözümü olarak photon mu kullanıyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı