Kodlama İçin Steam Deck alınır mı?

Licolen

Centipat
Daha fazla  
Evet, biliyorum saçma gelebilir ama sorum bu. Kodlama için Steam Deck alınır mı? Ağustos gibi bir Laptop almak istiyorum hedefim yazılım mühendisi olmak bütçem 10.000 TL civarı ama aynı zamanda oyun da oynamak istiyorum çevremdekilere baktığımda hepsi 10.000 TL lik bir Laptop'un oyun oynamaya yetmeyeceğini söylüyorlar ki baktığımda evet öyle. Mesela kuzenim 20.000 TL lik bir Laptop ile en fazla Disco Elysium oynayabiliyor ben de Steam Deck ile kod yazılıyor mu diye araştırdım ve evet yazılıyormuş ben de acaba Steam Deck alsam daha mı mantıklı olur diye düşündüm. Evet gülebilirsiniz komik gelmiş olabilir. Ayrıca fikirlerinize de açığım.

Yazilim okumak istiyorsun ama yazilim icin alacagin laptopta oyun oynayamadigin icin steam deck almak istiyorsun.
Sana da biraz garip gelmedi mi cümle?

Bu arada bilgisayar parcalarindan anlayan biri alacagi 20k lik bir laptopla suanki tüm oyunlari açabilir. Tabi arkadasiniz kazik laptoplardan aldiysa o baska..

Evet, biliyorum saçma gelebilir ama sorum bu. Kodlama için Steam Deck alınır mı? Ağustos gibi bir Laptop almak istiyorum hedefim yazılım mühendisi olmak bütçem 10.000 TL civarı ama aynı zamanda oyun da oynamak istiyorum çevremdekilere baktığımda hepsi 10.000 TL lik bir Laptop'un oyun oynamaya yetmeyeceğini söylüyorlar ki baktığımda evet öyle. Mesela kuzenim 20.000 TL lik bir Laptop ile en fazla Disco Elysium oynayabiliyor ben de Steam Deck ile kod yazılıyor mu diye araştırdım ve evet yazılıyormuş ben de acaba Steam Deck alsam daha mı mantıklı olur diye düşündüm. Evet gülebilirsiniz komik gelmiş olabilir. Ayrıca fikirlerinize de açığım.
Alınır.

Arkadaşın baya kazık yemiş.

Laptop+Cloud Gaming daha mantıklı, Steam Deck'in küçücük ekranında ne oyun oynanılır ne kod yazılır.
Cloud Gaming hizmetini çok kez denemişimdir ama internet hızımız biraz yavaş kaçıyor ancak herkes uyurken veya evde yalnızken iyi bir sonuç alıyorum. Cevap için teşekkürler.

Geri
Yukarı