Kodlama öğrenmek için iPad Air 5 uygun mudur?

Enes tkl

Centipat
Daha fazla  
Ders çalışmak, gündelik kullanım ve oyun amaçlı tablet arayışına girdim. Bütçeme uygun olan ve beni en uzun süre götürecek cihazın iPad Air 5 olduğuna karar verdim. Fakat bu cihaz ile kodlama öğrenebilir miyim? Python, HTML ve Java (C olursa da iyi olur). Öğrendiğim zaman ise kodlama yapmaya uygun mudur?

Gündelik kullanım için mükemmel ancak kodlama yapamazsınız maalesef derleyici ve çalıştırma ortamı konusu çok sorunlu. Bende bir aralar kodlama amaçlı almayı planlıyordum ancak kullanılmıyor.

Gündelik kullanım için mükemmel ancak kodlama yapamazsınız maalesef derleyici ve çalıştırma ortamı konusu çok sorunlu. Bende bir aralar kodlama amaçlı almayı planlıyordum ancak kullanılmıyor.
Yabancı kaynaklarda gördüğümde yapabilen vardı aslında

Bu tarz işler için macOS veya Windows işletim sistemi kullanmanız tavsiyemdir.
Benim için en uygun olan cihaz taşınabilir ve şarj süresi daha iyi olduğu için tablet gibi duruyor

Bu şekilde kullananlar var evet ama bu şekilde kullanan sayısı çok çok az olduğu için bir sorunla karşılaştığınızda doğru cevabı bulmanız çok daha zor olacaktır. Tecrübeli birisi bu şekilde belki daha rahat bile edebilir ama başlangıçta ortak yoldan sapmamak genelde en mantıklısı oluyor. Belki ekstra bir cihaz olarak HTML CSS gibi daha tasarımla alakalı şeylerde kullanılabilir ancak özellikle C'de derleyici vs. kullanmanız çok daha sorunlu olacaktır.
Ama yine de bu yoldan devam etmek isterseniz direkt uygulama kullanmadan tarayıcı üzerinden çalışan text editor ve IDE'ler var. VS Code. Dev var mesela muhtemelen en ünlüsü. Veya CS50'ye bağlı bir ortam vardı ama yakın zamanda onlar da VS Code'a geçti herhalde

En azından öğrenip ve Web sitesi tabanlı online uygulamalar yok mudur hiç? Araştırdığım zaman programlar var da kullanan varmı hiç

P
Bu şekilde kullananlar var evet ama bu şekilde kullanan sayısı çok çok az olduğu için bir sorunla karşılaştığınızda doğru cevabı bulmanız çok daha zor olacaktır. Tecrübeli birisi bu şekilde belki daha rahat bile edebilir ama başlangıçta ortak yoldan sapmamak genelde en mantıklısı oluyor. Belki ekstra bir cihaz olarak HTML CSS gibi daha tasarımla alakalı şeylerde kullanılabilir ancak özellikle C'de derleyici vs. kullanmanız çok daha sorunlu olacaktır.
Ama yine de bu yoldan devam etmek isterseniz direkt uygulama kullanmadan tarayıcı üzerinden çalışan text editor ve IDE'ler var. VS Code. Dev var mesela muhtemelen en ünlüsü. Veya CS50'ye bağlı bir ortam vardı ama yakın zamanda onlar da VS Code'a geçti herhalde

En azından öğrenip ve Web sitesi tabanlı online uygulamalar yok mudur hiç? Araştırdığım zaman programlar var da kullanan varmı hiç
Java Javascript html ve python da yeter hocam c ye o kadar da gerek yok hem tablet hemde pc alacak bir bütçem yok o yüzden dolayı tablet almak daha mantıklı geliyor bana

Hocam yazdığım gibi isterseniz kullanabilirsiniz alışma süresi daha uzun sürer ama şarj ve cihazın fiziksel dayanıklılığı & taşınabilirliği konusunda daha öndedir dediğiniz gibi. Eğer amacınız front-end alanında bir şeyler öğrenmek ise çok bir sorun olacağını zannetmiyorum ancak özellikle c'de ciddi sorun yaratır. Hem derleyici sıkıntısı var hem de derlenmiş programı çalıştırma sıkıntısı var çünkü. Ha yok ben front-end takılacağım veya python'da işlemciye falan bulaşmayan programlar yazacağım derseniz karşınıza öyle çok bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ama yine de bu şekilde çalışanlar var ise çok daha iyi yardımcı olabilirler size.

Son düzenleme:
Sana bunu tavsiye ederim.

İstersen Core i7 ve 16 GB 1TB seçenekleri var

Bu cihaz tablet haline gelebiliyor.
Bu cihaz da Bütçemin (12bin) çok fazla üstüne çıkıyor ki bu cihazı almak yerine ikinci el bir ipad air 4 ve gaming laptop alırdım o fiyata

Ağacı bıçakla neden kesesin ki?

Amacım ağacı kesmek değilki ağacı kesmeyi öğrenmek

Yeni konular

Geri
Yukarı