Kodlamaya hangi dille başlamalıyım?

Poykisol61

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Eskiden kod yazıyordum ama uzun süre yazmadım unutmuşum resmen. Yazılım mühendisi olmak istiyorum. Kodlamaya tekrar nasıl başlarım? Python diyen çok kişi var ama Python biraz basit gibi. C veya JavaScript ile başlamayı düşünüyorum önerileriniz neler?

Not: Eskiden JavaScript ile bot yazmıştım kodlarımı okuyunca biraz hatırlıyorum ne olduğunu.

Eskiden kod yazıyordum ama uzun süre yazmadım unutmuşum resmen. Yazılım mühendisi olmak istiyorum. Kodlamaya tekrar nasıl başlarım? Python diyen çok kişi var ama Python biraz basit gibi. C veya JavaScript ile başlamayı düşünüyorum önerileriniz neler?

Not: Eskiden JavaScript ile bot yazmıştım kodlarımı okuyunca biraz hatırlıyorum ne olduğunu.

Si şarp ile başlamanı tavsiye ederim. (!)

C# ya da Java ile başlayacaksın. Yurtdışında mühendislik öğrencilerine ilk Java eğitimi verirler ki Method - Class ve değişken yapısı öğrenilsin. Türkiye’de C# öğretilir ki nesne tabanlı yapı daha iyi kavransın, özellikle Form App yazdırarak yapıyorlar bunu. İkisi de makbuldür.

HTML'ya da JavaScript.
HTML bir programlama dili değildir.

C# ile başla. Hem keyif alırsın hem de ilerlediğin zaman diğer dillere geçmen kolay olur.
Ya hocam 10. sınıfta başlamıştım da bir ara, sürekli hata alıyordum ben sinir oluyordum. Şu an bırakalı çok oldu da aklıma gelen anılar hiç hoş değil ama dediğiniz gibi bunu öğrenirse diğerlerine geçmesi çocuk oyuncağı olur ve adapte olması kolay olur. Bir de önerim Visual Studio'dan kodlasın, ben 1980 yapımı uygulamasından yaptıgım için de olabilir hataların sebebi. :D

Geri
Yukarı