Kodlamaya nereden başlamak gerekli?

Useradı

Picopat
Daha fazla  
Ben basit düzeyde mobil cihazlar için program tasarımı öğrenmek istiyorum. Mobil programlar için aklımda güzel fikirler var fakat bunları program şekline getirebilecek bilgiye sahip değilim. Bu yüzden temelden bir yerlerden başlamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.

İlk olarak hangi dilleri veya neleri öğrenmem gerekli?

Hangi programları kullanmalıyım?

Mobil uygulama geliştirmek için andoridde Java ya da kotlin öğrenebilirsiniz. Java çok daha eskiden beri kullanılıyor ama gelecek için kotlin de çok revaçta. Bayağı benziyorlar birbirlerine zaten( kotlin sanal bir java virtual machine üzerinde çalışıyor arka planda ). iOS için de swift öğrenebilirsiniz ya da her ikisine aynı anda geliştirme yapmak için flutter+dart kullanabilirsiniz.
Programlama dillerinden birini seçip önerilen bir kursu alıp başlayın o zaten size hangi programların gerektiğini söyleyecektir

Ben basit düzeyde mobil cihazlar için program tasarımı öğrenmek istiyorum. Mobil programlar için aklımda güzel fikirler var fakat bunları program şekline getirebilecek bilgiye sahip değilim. Bu yüzden temelden bir yerlerden başlamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.

İlk olarak hangi dilleri veya neleri öğrenmem gerekli?

Hangi programları kullanmalıyım?

Java veya Python.
Python Java'ya gore daha anlasilir fakat mobil program dedigin için Java daha mantikli.

Geri
Yukarı