Kodlamaya odaklanma problemi

MajeurDeLa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben C# öğrenen ve öğrendiğim C# ile Unity üzerinde 3 kişilik bir ekiple kod yazma işine girdim fakat hiçbir şekilde odaklanamıyorum. Öğrendiklerimi 10dk kadar sonra unutuyorum ve hiçbir şey anlamıyorum. 30 dakikalık ders benim için tam anlamıyla bitmiş oluyor. C#'dan önce HTML CSS Python gibi dilleri de öğrendim fakat hiçbirinde böyle yaşamadım(en son HTML onu da geçen sene şubatta öğremdim). Sizce neden olabilir, ne önerirsiniz? (C# ve Unity'i Udemy'den aldığım bir kurs ile öğreniyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ders dinlerken elinizi genelde nereye koyuyorsunuz?

Yanlış anlaşılma olmasın;
Eğer eliniz birbirine sarılı ise etkili bir öğrenme değildir. Ama ders sırasında anında deneme programına geçiriyorsanız daha etkili öğrenirsiniz.
Udemy hakkında bir bilgim yok, yanlışım varsa affola.

Son düzenleme:

Yanlış anlaşılma olmasın;
Eğer eliniz birbirine sarılı ise etkili bir öğrenme değildir. Ama ders sırasında anında deneme programına geçiriyorsanız daha etkili öğrenirsiniz.
Udemy hakkında bir bilgim yok, yanlışım varsa affola.

Hocam ceza vardı yazamadım kusura bakmayın, genelde ellerimi birbirine kenetlenmiş oluyor ve çenemin altına koyuyorum.

İyi bir piskoloğa görünüp size odaklanmanız için ilaç yazmasını söyleyin.

O kadar mı kötü hocam.

Merhaba,
Aynı problemi ilk başlarda ben de yaşıyordum. Dik oturarak, odağımın kaydığı anlarda 1-2 dakikalık aralar vererek, mümkünse laptop ile dışarıda çalışarak az biraz çözdüm gibi. Ev ortamının rahatlığına alışmak odağı ve hevesi öldürüyor benim için..

Merhaba,
Aynı problemi ilk başlarda ben de yaşıyordum. Dik oturarak, odağımın kaydığı anlarda 1-2 dakikalık aralar vererek, mümkünse laptop ile dışarıda çalışarak az biraz çözdüm gibi. Ev ortamının rahatlığına alışmak odağı ve hevesi öldürüyor benim için.

Merhaba hocam, benim kasalı olduğu için mecbur evde çalışıyorum. Odağım aslında kaymıyor sadece, hocanın anlattıklarını hiçbir şekilde anlamıyorum. Tekrar tekrar izliyorum internetten konuyla alakalı kaynaklara bakıyorum, yine anlamıyorum. Yanıt için teşekkür ederim.

Merhaba hocam, benim kasalı olduğu için mecbur evde çalışıyorum. Odağım aslında kaymıyor sadece, hocanın anlattıklarını hiçbir şekilde anlamıyorum. Tekrar tekrar izliyorum internetten konuyla alakalı kaynaklara bakıyorum, yine anlamıyorum. Yanıt için teşekkür ederim.
Sırf bu yüzden ben kasalı bilgisayarımı satıyorum şu an laptop almak için... Yanlış anlaşılmak istemiyorum fakat belki temelinizde problem olduğu için anlamakta zorluk çekiyorsunuzdur? Daha önce öğrendiğiniz dillerde kendinizi geliştirmeye devam ederseniz C# öğrenmekte bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum ileride.

Sırf bu yüzden ben kasalı bilgisayarımı satıyorum şu an laptop almak için... Yanlış anlaşılmak istemiyorum fakat belki temelinizde problem olduğu için anlamakta zorluk çekiyorsunuzdur? Daha önce öğrendiğiniz dillerde kendinizi geliştirmeye devam ederseniz C# öğrenmekte bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum ileride.

Zanetmiyorum hocam aslında C# konusu çok iyi anladım ve hocanın anlatmadığı dolaylı yoldan anlattıklarını dahi anladım fakat C#'dan çıkıp fonksiyon adı altındaki kodlara girince hiç ama hiçbir şey anlamıyorum temel ile alakalı olsaydı muhtemelen C# kısmınıda anlamazdım.

10dk sonra unutuyorum dedigine gore hic ogrenmemissin demektir. Muhtemelen yapilani izliyorsun ve yuzeysel olarak islenen konuda kafana yatmayan bir sey olmadigi icin anladigini saniyorsun. Is bunu kendin yapmaya gelince de anlatilmayan ya da senin henuz anlamadigini fark etmedigin detaylar gun yuzune cikiyor ve basarisiz oluyorsun.

Bence sorun ogrenme metodunda. Dinlerken soru sor, kendin yapamadigin seye de "anladim" demek icin acele etme.
"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

10dk sonra unutuyorum dedigine gore hiç ogrenmemissin demektir. Muhtemelen yapilani izliyorsun ve yuzeysel olarak islenen konuda kafana yatmayan bir şey olmadigi icin anladigini saniyorsun. Is bunu kendin yapmaya gelince de anlatilmayan ya da senin henuz anlamadigini fark etmedigin detaylar gun yuzune cikiyor ve basarisiz oluyorsun.

Bence sorun ogrenme metodunda. Dinlerken soru sor, kendin yapamadigin seye de "anladim" demek icin acele etme.
"I hear and ı forget. I see and ı remember. I do and ı understand."

Hocam sorun bence onda da değil çünkü dediğim gibi c#ı çok güzel şekilde öğrendim fakat sonrasında tamamen öğrenemedim yol yakınken baştan Full diktan izleyeceğim artık ne yapalım zararının neresinden dönersek kârdır.

Geri
Yukarı