Kodlamaya nasıl başlanmalı?

EZİC AJANI

Decapat
Makaleler
1
Şu yaşıma kadar, sürekli kodlama yapmak istemişimdir ancak sadece Scratch'de karakter yürütebilmeyi başarabildim. Kodlamaya başlamak istiyorum. Böyle, minik bir web sistemi tasarlamak, Arduino ile kodlamaya giriş, minik oyunlar programlamak(2D, pixel oyunlar ve yılan oyunları gibi) istiyorum. Ancak zerre bir kodlama hakkında bir kod bile bilgim yok. Kodlamaya nasıl başlamalıyım, nasıl giriş yapmalıyım? Hangi programları kurmalı, neleri tercih etmeliyim? Lütfen yardım edin de şu kardeşiniz iki kod yazsın :D

Öncelikle algoritma ve dil yapısını öğrenmen lazım.
İlgi alanı da seçtikten sonra ona uygun dili ve dil yapısını öğrenebilirsin.

Mesela ben System development üzerinde yoğunlaştım. Haliyle C/C++ dilleri olmazsa olmazım. Bir de bilgim olsun diye Assembly öğrenmeyi planlıyorum.

Onlara nasıl başlayacağım. Yukarıda belirttiğim soruları yanıtlarsanız sevinirim :)

Bu video sizin için yararlı olacaktır :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onlara nasıl başlayacağım. Yukarıda belirttiğim soruları yanıtlarsanız sevinirim :)
Python'a başlamak için öncelikle python.org sitesinden Python 3.9.0 olması lazım en son sürümü indirin. Daha sonra ise PyCharm programını indirin. Ben bu programı çalıştıramadığım ve daha kolay bulduğum için VSCode programını kullanıyorum.
Python'a başlamak için öncelikle python.org sitesinden Python 3.9.0 olması lazım en son sürümü indirin. Daha sonra ise PyCharm programını indirin. Ben bu programı çalıştıramadığım ve daha kolay bulduğum için VSCode programını kullanıyorum.
Bir de kesinlikle İngilizcenizin iyi olması gerekiyor.

Önce algoritma mantığını öğrenmelisin. Daha sonra kendine hangi alanda ilerlemek istiyorsan bir yol çizmelisin (Web geliştirme, Mobil uygulama, Oyun, Robotik kodlama vs.) ve Udemy üzerinden ücretli veya ücretsiz kurs alıp sabırla ve araştırarak öğrenmeye devam etmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı