Kodlamaya yeni başlayan birisine önerileriniz nelerdir?

1. kural yapamayacaksanız yapmayın kendinize sorun bunu istiyor musunuz diye ben bunu kendime sormadan başladım ve pes ettim bunu kendinize sorup istediğinizi ve azimle çalışmaya söz verirseniz yaparsiniz. 2. kural para için basladiysaniz birakin tabii para kazanacaksaniz ama para kazanacak hale gelmeniz için en az 1 yıl bunu hobi olarak yapmalisiniz.

Algoritma mantığı, iyi bir ingilizce, pes etmeme ve her gün tekrar yapma.

Şu anda Java eğitimi alıyorum. Çok fazla şey öğrendim. Öğrendiklerimi unutmak, her insanda olduğu gibi bende de oluyor. Bu durumu minimuma indirmek için aklıma ne zaman gelse yeni bir şeyler yazmaya çalışıyorum. Öğrendiğim konuları alakasız bir biçimde birleştirerek ortaya bir şey çıkarmaya çalışıyorum. Böylelikle her öğrendiğim şeyi tekrarlamış oluyorum ve birbirleriyle nasıl kullanılır sorusunu kendi kendime cevaplamış oluyorum.

İnternette çok güzel kaynaklar var. Udemy, BTK Akademi, Linkedin Learning, dilin kendi dökümanları vb. Bunları araştırarak, sabırla inceleyerek her insan programlama dili öğrenebilir.

1. kural yapamayacaksanız yapmayın kendinize sorun bunu istiyor musunuz diye ben bunu kendime sormadan başladım ve pes ettim bunu kendinize sorup istediğinizi ve azimle çalışmaya söz verirseniz yaparsiniz. 2. kural para için basladiysaniz birakin tabii para kazanacaksaniz ama para kazanacak hale gelmeniz için en az 1 yıl bunu hobi olarak yapmalisiniz.
Yapabilirim hocam, zaten çok da fazla uzak değilim. Yazılım lisesine giden arkadaşlarım var, onlardan da yardım alacağım bu süreçte :D . Ayrıca parayla işim olmaz. Dediğim gibi, sınav falan var, az bir zaman ayıracağım.
İlk öncelikle internette araştırmayı öğrenmeniz gerekiyor. Araştırmayı öğrenmek gerçekten kod yazmayı daha kolay hale getiriyor.
Teşekkürler tavsiyeniz için.

Bu arada Udemy'den kurs tavsiyeniz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu oynatma listesini izleyeceğim. Ardından birkaç tane İngilizce ve Türkçe kaynaklardan makaleler okuyacağım. Duruma göre, geleceğim tekrar :D . Murat Yücedağ'dan da birkaç video izlemeyi planlıyorum.
Algoritma mantığı, iyi bir ingilizce, pes etmeme ve her gün tekrar yapma.

Şu anda Java eğitimi alıyorum. Çok fazla şey öğrendim. Öğrendiklerimi unutmak, her insanda olduğu gibi bende de oluyor. Bu durumu minimuma indirmek için aklıma ne zaman gelse yeni bir şeyler yazmaya çalışıyorum. Öğrendiğim konuları alakasız bir biçimde birleştirerek ortaya bir şey çıkarmaya çalışıyorum. Böylelikle her öğrendiğim şeyi tekrarlamış oluyorum ve birbirleriyle nasıl kullanılır sorusunu kendi kendime cevaplamış oluyorum.

İnternette çok güzel kaynaklar var. Udemy, BTK Akademi, Linkedin Learning, dilin kendi dökümanları vb. Bunları araştırarak, sabırla inceleyerek her insan programlama dili öğrenebilir.
Teşekkürler.

Yazılıma yeni başlamışsan kendini fazla yorma sonra farklı şeyleri anlayamıyorsun C++'a hiç bulaşma sonra C++ öğren C++ zor bir dil ama C++'dan önce golang ve Python öğren zaten golang C++'a biraz benzeyen bir dil olduğu için C++'ı rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

2 gündür bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Udemy'den kurs aldım bugün onu izlemeye başlayacağım. Ayrıca yukarıda attığım 80 videoluk C# eğitim serisinin 2. videosundayım henüz :D .
Öncelikle Console App üzerinden birkaç şey yaptım arkadaşımın da yardımıyla. Tabii bunlar sadece ben merak ettiğim için. Hiçbir şey bilmeden hazır proje yapmak doğru değil, biliyorum. İnternetten basit projelere baktım. Sayının karekökünü hazırlama, EBOB, EKOK, bir metni 10 kere alt alta yazma ve bir kelimenin tüm harflerini alt alta yazma kodlarını denedim. Bu kodların bazıları sebebini bilmediğim bir şey yüzünden hata verse de, bazılarını yapabildim. Hatalar bunlar:
Screenshot_20210806-121333_WhatsApp.jpg
Screenshot_20210806-121341_WhatsApp.jpg

C# sürümüm düşükmüş sanırım. Nasıl yükselteceğimi bilmiyorum. Hataların neden kaynaklandığını söylerseniz sevinirim @Eray T.
Edit:
Bu konuya bu serüvenimle alakalı 1-2 cümle yazacağım ara sıra. İsterseniz takipten çıkarabilirsiniz.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Keşke yukarıdaki attığım hatanın görselini silebilsem :D . Muhtemelen görünce salak falan dediniz, hak veriyorum. Ben de kendime aynı lafları kullandım. En önemlisi, o kodları doğru yere bile yapıştırmıyormuşum :D. Neyse, olan oldu artık. Bir daha yapmam zaten öyle bir hata.
Bugün veri tiplerine baktım biraz. Ayrıca notlar da aldım. "byte" veri tipini biraz kurcaladım Visual Studio'da.
InShot_20210807_200556617.jpg

Tabii araya biraz dünyanın en komik sayılarını ekledim. Görmezden gelebilirsiniz :) .
Yarın da diğer bir veri tipini öğreneceğim. İngilizce kursum da başladığı için çok fazla vakit ayırabileceğimi sanmıyorum ama bırakmayacağım.
Notlarımı yazdığım bölümü (yeşil renk olan metinler) doğru amaçla kullanmıyorum sanırım. Oralarda açıklamalar yazıyoruz kodla ilgili galiba. Ben şu anlık açıklama gereği duymadığım için notlar yazmaya karar verdim. Yakında kitap sipariş edeceğim, artık notları o kitaba yazarım zaten. Konuda öneride bulunan herkese teşekkür ederim. Algoritma mantığını anlamaya çalışıyorum. Onunla ilgili de biraz araştırma yapacağım.
Bu arada görselleri bilgisayardan ekran görüntüsü alıp, WhatsApp'tan kendime atıyorum.
Yazıyı bilgisayardan yazmadım kapattığım için. O yüzden ekran görüntüsü orada kaldı :D. WhatsApp'tan telefona kaydedip öyle attım. O yüzden biraz kalitesiz görünüyor olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı