Kök Dişimi Çektirirsem Diş Yapım Bozulur mu ?

Roxor

Kilopat
Daha fazla  
14 yaşındayım. Sol kök dişim dolgu yapılamayacak halde. Ağrı yaptığı için çektirmek istiyorum fakat dişlerimin kayıp o boşluğu doldurmasını istemiyorum. Bunu engellemenin bir yolu var mı ?

Evet zaten doktor bakıyor dişe dolgu için uygunsa dolgu yapıyor yoksa kanal tedavisi. Konu sahibi doktora git dişine baksın. Eğer dolgu olmayacak halde ise kanal tedavisi yapar.

Daha önce gittim. Iltihap olduğu için ilaç verip çekmedi. Dolgu tutmayacağını kendisi söylemişti. Kanal tedavisinden hiç bahsetmedi. Dişin yarısı yok zaten. Çekmek dışında birşey yapacağını sanmıyorum.

Ben çektirdim de ne oldu? Doktor hayatında benim dişim kadar uzun bir diş görmemiş. Çıkartana kadar baya uğraştı. Ama çektirmez olaydım keşke. Sonuçta kalıcı diş ve bir daha yerine gelmeyecek.

Diş yapım bozulur mu konusunda ise eğer gerçekten çözüm yolu yoksa çektirmek dışında, dişini çektir ve ardından o boşluğa hemen müdahale yapma.Sonradan takma diş çaktırabilirsin oraya uygun olarak, böylece diş yapın bozulmayacaktır. Ben sağ azı dişlerimden sondan bir öncekini çektirtmiştim. Şimdi ayna da baktığımda arkasından gelen dişin onun oluşturduğu çukura hafif olarak kaydığını görüyorum.

Implant yaptirirsiniz olmazsa. Fazla kafaya takmamak lazim. Benim iki disim implant ve ana dislerimden daha menmunum.
Tip gercekten cok gelisti. Estetigi fazla önemsemeyin bence, önce saglik.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı