Köpeğe eziyet ediliyor

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Yan apartmanda bir mahlukat, yıllardır köpeğini balkonda kapalı tutuyor. Nadiren gezdirmek için çıkardığını görüyorum. Hayvan bütün gün inliyor ama kimse kapıyı açıp da hayvana bakmıyor. Balkona yuva gibi bir şey yapmışlar onun içinde kalıyor ve balkon gerçekten küçük. Kış günlerinde o hayvancağzın titreye titreye o balkonda oturduğunu bilirim. Haytap'a şikayet ettim ama gelen giden olmadı. Haydi uygulamasını kullanmadım çünkü onlar daha farklı durumlarla ilgileniyorlar. Benim elimden bir şey gelmiyor, sizin yardım edebileceğinizi düşündüm. Şu durumda dışarıdan bakıldığında hayvana eziyet gibi görünmüyor olabilir ama bir onu resmen kapalı bir alanda rehin tutuyorlar. Yemeğini suyunu veriyorlar mı, bilmiyorum.

Polis, belediye ekipleri gibi resmi kurumlarla irtibata geçtiğinizde söylediklerinizin doğru olduğunu tespit ederlerse hayvanı oradan alıp barınağa gönderecekler ne yazık ki. Sosyal medya siteleri üzerinden hayvanın görüntüleri ve videolarıyla birlikte tüm hayvansever dernekleri ve bireylere ulaşmak lazım. Ancak kamuoyu gündemi oluşursa birileri gelip bakar. Bilgisayar başındaysanız lütfen belediye ve polis aramadan önce bunu yapın.

Polis, belediye ekipleri gibi resmi kurumlarla irtibata geçtiğinizde söylediklerinizin doğru olduğunu tespit ederlerse hayvanı oradan alıp barınağa gönderecekler ne yazık ki. Sosyal medya siteleri üzerinden hayvanın görüntüleri ve videolarıyla birlikte tüm hayvansever dernekleri ve bireylere ulaşmak lazım. Ancak kamuoyu gündemi oluşursa birileri gelip bakar. Bilgisayar başındaysanız lütfen belediye ve polis aramadan önce bunu yapın.
Başka birinin evinin fotoğrafını çektiğim görülürse başımın derde girmesinden çekiniyorum yoksa çoktan çekmiştim. Bu yüzden az önce belediyeye mesaj attım. Kendimi riske atamam, kimse atmaz diye düşünüyorum. En makulü belediye gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı