Köpeğimi kısırlaştırmalı mıyım?

Rynesquik

Decipat
Köpeğim 3.5 yaşında dişi maltese terrier kısırlaştırmanın sağlıklı olduğunu söylüyor kanser riski açısından ama bir yandan da hayvan üzülür duyguları değişir diye de tedirgin oluyorum amacım sağlıklı mutlu yaşaması çok kararsız kaldım aranızda dişi köpeğini kısırlaştıran var mı?

Köpeğim 3.5 yaşında dişi maltese terrier kısırlaştırmanın sağlıklı olduğunu söylüyor kanser riski açısından ama bir yandan da hayvan üzülür duyguları değişir diye de tedirgin oluyorum amacım sağlıklı mutlu yaşaması çok kararsız kaldım aranızda dişi köpeğini kısırlaştıran var mı?

Üzülmez unutuyorlar zaten kısırlaştırın.

Bunun vicdan yapılacak tarafı yok kısırlaştırmazsan daha da kötü oluyor. Ben kısırlaştırmıştım dişi köpeğimi.

Kısırlaştırma sana olan sevgisini değiştirmez ilk 2 hafta biraz garip olabilir sadece doğru ilgi verin o sıra.

Hayvan üzülmez, kısırlaştırman onun açısından iyi olur.

Eğer kısırlaştıracaksan öncelikle kilo kontrolüne dikkat etmen gerekir. Özel bir diyete başlaması gerir büyük ihtimalle. Ama kısırlaştırma işlemi köpeğindeki agresyonu azaltacağı için epey bir rahatlar.

Kısırlaştırmazsan bağışıklığı düşüyor kızgınlık döneminde bir şey yapamadığı için stres yaratıyor bu da bağışıklığın güçsüzleşmesine sebep oluyor.

Yüksek ihtimalle kısırlaştıracağım mesajlarınız için teşekkür ederim veterinerler zaten dünden razı buraya yine bilgi düşerim.

Hayvanları insanlar, bazen çok insanmış gibi düşünebiliyorlar bazen de çok cansız birer objeymiş gibi. Onlar sizin taktığınız şeyleri bilmiyor bile. Kısırlaştıktan sonra ne olduğunu bile bilmez. Ne üzülecek?

Eğer kısırlaştıracaksan öncelikle kilo kontrolüne dikkat etmen gerekir. Özel bir diyete başlaması gerir büyük ihtimalle. Ama kısırlaştırma işlemi köpeğindeki agresyonu azaltacağı için epey bir rahatlar.

Biraz önce veterinere gittik testleri yapıldı ve gayet sağlıklı çıktı biraz sonra anestezi verilecek ve ameliyata başlayacaklar umarım sağlıklı bir şekilde çıkar sizden ricam bol bol dua etmeniz ve tekrardan teşekkür ederim yorumlarınız için.

Biraz önce veterinere gittik testleri yapıldı ve gayet sağlıklı çıktı biraz sonra anestezi verilecek ve ameliyata başlayacaklar umarım sağlıklı bir şekilde çıkar sizden ricam bol bol dua etmeniz ve tekrardan teşekkür ederim yorumlarınız için.

Kısırlaştıralı 3 gün oldu gayet mutlu ve huzurlu duygularında hal ve hareketlerinde değişiklik olmadı çok şükür ilk gün biraz halsizdi normal ama şu an çok mutlu mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı