Köpeğimi okuluma girmemesi konusunda nasıl eğitebilirim?

Arkadaşlar köyde 2-3 senedir zincire vurulmuş köpeğimiz vardı. Şimdi onu alıp şehrin merkezine getirdik ve tasmasını saldık. Etrafta deli gibi koşturuyor gayet mutlu şu anda.

Sabahları ben okula giderken beni takip ediyor. İyi güzel yolda oynaşıyoruz ama okulun bahçesine de girmeye çalışıyor. Kovmaya çalıştım gitmedi. Bahçeden taşıdım dışarıya koydum gitmedi. En son kapıyı üstüne kilitledik ögretmen ile 5 ders ve teneffüsler dahil hep beni kapının önünde beklemiş. İzlerken kalbim cok kirildi.

Ne yapmam gerekir?

Bir fotoğrafını paylaşır mısın?

10 senelik köpeğinizi barınağa vereceğinize gidip uyutun daha iyi! Barınağa verin diyenler ya yaşı 12-13 olup henüz vicdan geliştirmemiş kişiler ya da yaşları büyükse potansiyel suç makineleri... Barınaklar ölüm kampıdır. Onu geçtim isterse 5 yıldızlı otel olsun, köpeği terketmek bir çocuğu annesinin babasının terketmesi gibidir. Yapılacak şey basit, bağlayacaksınız. Gerekirse ipi uzun tutar, bir uçtan bir uca IP gerip o ipe bağlayarak, bahçe içinde rahat rahat dolaşmasını sağlarsınız.

10 senelik değil daha 3*4 yaşında.
Ben köyde 10 sene boyunca zincire vurulacağında 2-3 sene özgür olsun daha iyi anlamında dedim.
Yemeğini, suyunu veriyoruz. Yuvası da tamam. Kimseye saldırması falan yok. Yabancıya da yerliye de dokunmuyor. Bir tane de arkadaş buldu koşturuyorlar.
Sadece okulun bahçesine girmesini istemediğimden yardımcı olabilir misiniz demek istemistim, yanlış ifade etti isem ozur dilerim.

Bakayim var mi? Varmis. O kadar buyuk bir kopek degil.

Bu fotografta koydeki hali vardi. Su anda aradan yaklasik 1 sene falan gecti, guncel halini cekebilirsem cekerim.

Dosya Ekleri

• 3456.jpg
    3456.jpg
    171,1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
10 senelik değil daha 3 4 yaşında.

Ben köyde 10 sene boyunca zincire vurulacağında 2-3 sene özgür olsun daha iyi anlamında dedim.

Yemeğini, suyunu veriyoruz. Yuvası da tamam. Kimseye saldırması falan yok. Yabancıya da yerliye de dokunmuyor. Bir tane de arkadaş buldu koşturuyorlar.

Sadece okulun bahçesine girmesini istemediğimden yardımcı olabilir misiniz demek istemistim, yanlış ifade etti isem ozur dilerim.

Bakayim var mi?

Varmis. O kadar buyuk bir kopek degil.

Bu fotografta koydeki hali vardi. Su anda aradan yaklasik 1 sene falan gecti, guncel halini cekebilirsem cekerim.

https://www.hhizliresim.com/c759l0z (bastaki h yi silin, izin vermiyor yuklememe.)

Akıllı hayvan. Bırak istediği gibi gezsin zamanla anlar nereye girip nereye girmemesi gerektiğini. Ama kolla.

O "boşu" keşke zamanında başka biri yapsaymış. neyse...
Değil mi okul bahçesine çoluk çocuğun girdiği yere sürekli dışarıda gezen ne hastalığı oldu bilinmeyen köpeği alalım, "aaa ne kadar şirin 🤓". Tamamen saçmalık, bizim arkadaş kaçıncı sınıf bilmiyorum ama ortaokul ise hele bulundukları okulda ilkokulda varsa bunun yaratacağı tehlikeyi düşünün? Ve evet okuldaki çocukların başına bir şey geleceğine köpeğin barınakta geri kalan ömrünü geçirmesini tercih ederim.

Değil mi okul bahçesine çoluk çocuğun girdiği yere sürekli dışarıda gezen ne hastalığı oldu bilinmeyen köpeği alalım, "AAA ne kadar şirin 🤓". Tamamen saçmalık, bizim arkadaş kaçıncı sınıf bilmiyorum ama ortaokul ise hele bulundukları okulda ilkokulda varsa bunun yaratacağı tehlikeyi düşünün? Ve evet okuldaki çocukların başına bir şey geleceğine köpeğin barınakta geri kalan ömrünü geçirmesini tercih ederim.

Ben de bunun yaratacağı bir tehlike olduğunu düşünmüyorum. Boyunda tasması varsa sahipli demektir. Geri kalan her şey veterinerde birkaç aşıya bakar. Nasıl bir tehlike anlamadım pittbull mu bu?

Ben de bunun yaratacağı bir tehlike olduğunu düşünmüyorum. Boyunda tasması varsa sahipli demektir gerikalan her şey veterinerde birkaç aşıya bakar. Nasıl bir tehlike anlamadım pittbull mu bu?
Arkadaşın dediğine göre sürekli dışarıda gezen bir köpek ve başka sokak köpeklerinden ne tür hastalıklar kapabileceğini bilmiyoruz. Ve Pitbull olmasa bile ilkokula giden bir çocuğun bir köpeğe karşı koyabilmesi ne kadar mümkün? Arkadaş saldırgan olmadığın söylese bile sağı solu belli olmayabilir.

Sokak köpeğinden insana hastalık geçeceğini sananlar var ciddi ciddi. Hayvan kuduz değilse birşey olmaz arkadaşlar. Kuduzda aşıları olan köpekte olmaz. Aşıları yoksa ve kuduzsa bile, kudurmadan kuduz mikrobunu bulaştırmaz :) Bunlar ne sanıyorlar acaba? köpekten grip falan mı bulaşıcağını :) Köpekten kediye, kediden köpeğe bile bulaşmıyor çoğu hastalık.

YouTube'da köpeğini nasıl eğitebileceğine dair videolar var. Evde köpek eğitimi yaz çıkar. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı